یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱

به گزارش خبرگزاری مفدا – جهرم

کارگاه ( برجام ، پیامدها و نتایج ) در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

کارگاه ( برجام  ،  پیامدها و نتایج  ) در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

در دانشگاه علوم پزشکی جهرم با حضور فعال دانشجویان کارگاه برجام ، نتایج و پیامدها با عنوان گفتمان سازی در محور انقلابی گری ، اقتصاد مقاومتی و جهاد فرهنگی در سالن آمفی تئاتر سایت دانشگاه برگزار شد

کارگاه (برجام  ،  پیامدها و نتایج  ) در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

کارگاه برجام ،   نتایج و پیامدها  با عنوان  گفتمان سازی در محور انقلابی گری، اقتصاد مقاومتی و جهاد فرهنگی در آذر ماه  ۹۵ در سالن آمفی تئاتر سایت دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

در این کارگاه که با حضور حداکثری دانشجویان جهرمی رو به رو بود. جناب آقای ترابی کارشناس تحریم و کارشناسی ارشد روابط بین الملل به ایراد سخن پرداخت  . 

وی با پرداختن به دلایل اصلی نیاز به مناظره ،   تحریم بانکی مالی را به عنوان اصلی ترین دلیل مطرح کرد  . 

ترابی در ابتدای سخنانشان به بررسی مشکلاتی پرداخت که ما به خاطر آن راضی به مذاکره شدیم و عنوان کرد که این مشکلات راه حل داخلی داشته و به جای گشتن راه حل در خارج از کشور باید آن را در داخل حل می کردیم  .

وی با بیان این مسئله که قانون مناظره این است که  در قبال چیزی که می دهیم  باید چیزی به دست آوریم ،   اشاره کرد که در واقع برجام از ما چیزهایی گرفت و در عوض چیزهایی داد که مقصود و مطلوب اصلی ما نبوده ،   در واقع ضرر برجام بسیار بیشتر از سود جزیی آن است   .

وی اشاره کرد که بانک های بزرگ هرگز حمایت های آمریکا را به خاطر ایران از دست نمی دهند و از طرفی در صورت مشارکت با نهاد های خارج شده از تحریم مثل بانک مرکزی ،   ارزی که در این مشارکت وارد کشور میشود اگر در نهایت به یکی از ارگان های جزء لیست تحریم برسد ،   تمام این سلسله مراتب از آن نهاد خارجی که با ما همکاری کرده تا بانک مرکزی و تمام ارگان هایی که این ارز بین آن ها چرخید ،   تحریم میشوند پس نهاد های خارج شده از تحریم ،   یا خودشان هم تحریم میشوند یا باید با ارگان های تحریم شده قطع ارتباط کنند واین یعنی 'خود تحریمی' و دو دستگی در نهاد های کشور  .  

این است هوشمندی آمریکا و نتیجه ی اعتماد به آن ها  .

واما وظیفه ی ما در این میان چیست ؟   افزایش آگاهی و بصیرت مهم ترین وظیفه ی دانشجو در این مسیر است  . با افزایش بصیرت و گفتمان سازی می توان به بهبود شرایط کمک نمود  .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.