سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود برگزار شد+ عکس

جلسه توجیهی

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود با حضور معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه، مشاورین و روانشناسان برجسته استانی و سایر مسئولین در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

جلسه  توجیهی دانشجویان جدیدالورود با حضور معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه، مشاورین و روانشناسان برجسته استانی و سایر مسئولین در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج، در این جلسه توجیهی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:  خدمت به جوانان از جمله اقداماتی است که باید قدردان آن باشیم و تلاش من و همه همکارانم در دانشگاه بر این است شرایط آموزشی سالم و با کیفیتی برای تمامی دانشجویان را فراهم آوریم.

دکتر جمشید محمدی ابراز داشت: موفقیت در دوره دانشجویی نیازمند تلاش دو چندان و پشتکار بالقوه تمامی دانشجویان است که بتوانند با آمادگی کافی در عرصه جامعه تلاش و خدمت نمایند.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: واجب ترین واجبات برای دانشجویان تحصیل است و در کنار آن تزکیه نفس و هوشیاری نیز امری مهم تلقی می شود.

الهام رحیمی اضافه کرد: کارگاه های آموزشی روانشناختی و مشاوره های فردی به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار می شود.

وی اظهار داشت: دانشجویان با مراجعه به همتایاران سلامت و دفتر اداره مشاوره و سلامت روان در ستاد دانشگاه می توانند مشکلات و مسائل فردی و خانوادگی خود را مطرح و حل نمایند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: دوره دانشجویی، فصلی است که دانشجویان همراه با نشاط و استعداد در یک شرایط مناسب علمی قرار گرفته و اولین مرحله این است که ما زندگی، عمر جوانی و زمان خود را مدیریت کنیم.

دکتر قادر زاده باقری اذعان داشت: از بین بردن فرصت ها، از نمونه آفاتی است که نسل جوانان را درگیر خود کرده و آگاه سازی در خصوص مدیریت زمان ضرورت می یابد.

وی با اشاره به اینکه استفاده ناصحیح از فضای مجازی، از دیگر آفت های جوانان محسوب می شود، عنوان کرد: اعتیاد به فضاهای مجازی موجب از دست رفتن زمان و جلوگیری از پیشرفت تحصیلی خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، یادآور شد: دانشجویان با پرورش استعداد هایی همچون خدا جویی، معنویت طلبی، عدالت و فضیلت خواهی می توانند خدمات بهتری به جامعه ارائه نمایند.

دکتر شیرعلی خرامین بیان کرد: احترام به محیط علمی، مسئولین و اساتید نضشان دهنده ی شخصیت و شان دانشجویی است.

وی تصریح کرد: راه علم راهی است که از نظر عالمان دینی، بزرگان و معصومین افراد فرهیخته جوامع،  به عنوان راهی ارزشمند معرفی شده است.

بر پایه این گزارش؛ این جلسه توجیهی با حضور بیش از 300 نفر از دانشجویان جدید الورود و با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان و شورای انظباطی دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.