چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱

مسئول اداره مشاوره و راهنمایی:

در دومین روز از آغاز غربالگری دانشجویان جدیدالورود بیش از ۷۰ نفر مورد معاینه قرار گرفتند

معاینات پزشکی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی لرستان

فرزانه پاپی مسئول اداره مشاوره و راهنمایی گفت: هدف از معاینات جسمانی دانشجویان جدیدالورود شیوه زندگی سالم و ازدواج مناسب برای جوانان است

به گزارش مفدا لرستان، ۱۱ مهرماه ۹۷ دومین روز از ویژه‌برنامه غربالگری دانشجویان جدیدالورود، مورد استقبال گسترده دانشجوان رشته پرستاری و مامایی قرار گرفت.

این برنامه توسط اداره مشاوره و راهنمایی با همکاری صمیمانه دکتر رضا سالاری کارشناس مسئول نشریات دانشگاهی و پزشک معاونت فرهنگی دانشجویی و با همکاری معاونت بهداشتی انجام می‌پذیرد.

فرزانه پاپی مسئول اداره مشاوره و راهنمایی در گفتگو با مفدا گفت:  با آغاز سال تحصیلی جدید، معاینات جسمانی دانشجویان جدیدالورود پرستاری و مامایی در حال برگزاریست.

وی در ادامه افزود تا کنون دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی مورد معاینه قرار گرفته‌اند و در نظر است تعداد ۳۸۲ دانشجوی جدیدالورود دانشگاه غربال شوند.

مسئول اداره مشاوه و راهنمایی اضافه کرد این غربالگری شامل دو بخش است که یک بخش آن توسط کارشناسان بهداشتی  ثبت و تکمیل می‌شود که شامل پرسشنامه است و بخش دیگر توسط پزشک. وی تصریح کرد در این معاینات نتایج بهداشت روان، بهداشت تغذیه ،بیکاری‌های ژنتیکی، خطرسنجی فشارخون بالا، دیابت و ... مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

نتایج این غربالگری پس از تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است امسال دومین سالی است که این برنامه برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.