شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی با همکاری همتایاران سلامت روان برگزار می کند

اداره مشاوره

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از برگزاری برنامه های هفته بهداشت روان با همکاری همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشگاه خبر داد .

به گزارش مفدا-جهرم"  به نقل از مدیر اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم : این اداره با همکاری همتایاران سلامت روان دانشجویی برنامه های متنوعی را در هفته سلامت روان برگزار خواهد کرد.

جواد قاسمی ضمن تبریک هفته سلامت روان به کلیه دانشجویان و کارکنان دانشگاه، اذعان داشت:که بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، فردی دارای سلامت روان است که توانمند ی های خود را بشناسند، توانایی مقابله با استرس های روزمره را داشته باشد و به شکل مفید و موثری در جامعه مشارکت و فعالیت نماید.

وی افزود: که هیچ انسانی در برابر بیماری های روانی مصونیت ندارد، پیشگیری از پیدایش بیماری های روانی از ضروریات اولیه تأمین بهداشت روانی محسوب می شود و بهداشت روانی فقط به تشریح علل اختلالات و بیماریها ی روانی نمی پردازد، بلکه پیشگیری از ناراحتی های روانی را از اولویت های مهم خود می داند.

مدیر اداره مشاوره همچنین عنوان داشت : بهداشت روانی اصولی دارد که می توان با رعایت این اصول ها و چهارچوب ها زندگی توأم با آرامشی را برای افراد یک جامعه رقم زد.  

وی با اعلام اینکه هفته بهداشت روان از  هجده مهر ماه لغایت بیست و چهار مهر می باشد به تشریح برنامه های این هفته از سوی اداره مشاوره با همکاری همتایاران سلامت روان دانشجویی پرداخت.

قاسمی برگزاری نمایشگاه نقاشی با موضوع کودک درون، توسط همتایاران سلامت روان در پردیس دانشگاه از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد و افزود : برنامه هایی چون «برگزاری کارگاه روابط زوجین، راه اندازی کمپین پیشگیری از اعتیاد، فراخوان اولین جشنواره فیلم موبایلی، برنامه های متنوع ورزشی با شعار ورزش و سلامت روان و برگزاری برنامه صبحانه سلامت جهت دانشجویان» از برنامه های متنوع این هفته خواهد بود.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.