شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

فراخوان بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه

دانشجوی نمونه

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از آغاز شروع فرایند  ثبت نام در جشنواره کشوری " دانشجوی نمونه" دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از آغاز شروع فرایند  ثبت نام در جشنواره کشوری " دانشجوی نمونه" دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.

 به گزارش مفدا یاسوج، دکتر جمشید محمدی گفت: این جشنواره مختص دانشجویان فعال در عرصه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی بوده و مهلت ثبت نام دانشجویان از 10 تا 24 مهرماه سال جاری عنوان شده است.

وی ادامه داد: دانشجوی نمونه فردی است که به لحاظ ویژگی های علمی ، فرهنگی، اجتماعی و رعایت شئون دانشجویی سرآمد دانشجویان دیگر بوده و  دانشجوی نمونه در این جشنواره در دو سطح دانشگاهی و کشوری انتخاب و معرفی می شوند.

دکتر محمدی یادآور شد: دانشجوی نمونه دانشگاهی به دانشجویی اطلاق می گردد که در محل تحصیل خود بالاترین امتیاز را در زمینه علمی و فرهنگی حسب این آیین نامه  در گروه تخصصی و مقطع تحصیلی در میان شرکت کنندگان کسب و به عنوان دانشجوی نمونه همان دانشگاه انتخاب و معرفی می گردند.

وی تصریح کرد: دانشجوی نمونه کشوری به آن دسته از دانشجویان نمونه دانشگاهی اطلاق می گردد، که پس از معرفی دانشگاه و رقابت در سطح کشوری،  بواسطه کسب بالترین امتیاز در گروه تخصصی  و مقطع تحصیلی در میان شرکت کنندگان، به عنوان  دانشجوی نمونه کشوری معرفی می شود.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: ویژگی های فرهنگی این دانشجویان شامل فعالیت های ایثارگری، قرآنی،  اجتماعی، سیاسی، ورزشی، هنری و ادبی است.

وی اظهار داشت: شورای عالی جشنواره، عالی ترین رکن جشنواره بوده و متشکل از معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون  فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون امور دانشجویان داخل  سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 وی خاطر نشان کرد: حداقل معدل کل جهت شرکت دانشجویان در این رقابت در مقطع کارشناسی(16)، کارشناسی ارشد( 17)،  کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه ای(16)، دکتری تخصصی (17) و دکتری بالینی (15) است.

دکتر محمدی یادآور شد: نحوه محاسبه امتیازات دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی آنان متفاوت بوده و در حوزه فرهنگی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد  پیوسته و دکتری حرفه ای بین 10 تا 30 امتیاز محاسبه می شود.

وی اضافه کرد: فعالیت های قرآنی حداکثر 50 امتیاز دارد و کسب رتبه در مقاطع دانشگاهی، کشوری، ملی و بین الملل دارای امتیاز است.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان داشت: فعالیت در نهاد های دانشجویی  همچون انجمن های علمی، کمیته تحقیقات دانشجویی، کانون های فرهنگی،  تشکل های سیاسی و شوراهای صنفی دارای امتیاز بوده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: عضویت در نهاد های نظارتی،  نشریات دانشجویی، تالیف کتب فرهنگی فعالیت های ادبی و هنری، فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت های فرهنگی موثر و دارای امتیازات بالایی است.

بر پایه این گزارش: دانشجویان علاقمند به شرکت در جشنواره دانشجویان نمونه، با مراجعه به پایگاه http://nemooneh.behdasht.gov.ir   روند ثبت نامی خود را آغاز و در صورت بروز مشکل به امور فرهنگی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه واقع در ستاد مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند.6

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.