شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸

مدیر دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی

تلاش زیادی برای تجهیز و نوسازی خوابگاه ها صورت گرفته است

تلاش زیادی برای تجهیز، و نوسازی خوابگاه ها صورت گرفته است

‌ علاوه بر اضافه کردن فضا،‌ نسبت به تجهیز و نوسازی خوابگاه ها هم اقدم کردیم. با حمایت های ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی و دانشجویی که تاکید زیادی بر نوسازی و تجهیز داشتند این فرآیند همچنان در طول سال نیز ادامه خواهد داشت.

گفت و گو مفدا بوشهر با مسعود صداقت مدیر دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی:

مفدا: مدیر دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی، ‌ فرآیند ثبت نام و پوشش خوابگاهی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ «یکی از مهمترین وظایف معاونت در حوزه دانشجویی؛ تجهیز خوابگاه ها و آماده سازی سلف سرویس دانشجویی ست. هر چند دانشگاه متعهد به دادن خوابگاه نیست(این مورد در دفترچه ثبت نام قید شده است)، ‌دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمام تلاش خود را در جهت اسکان و ساماندهی دانشجویان انجام میدهد. طی جلسات متعددی که در تیر و مرداد با مجموعه معاونت فرهنگی داشتیم، ‌ برنامه ریزی های دقیقی برای روزهای ثبت نام صورت گرفت. به همین دلیل در روز ثبت نام با هماهنگی و نظم بسیار خوبی توانستیم همزمان با ثبت نام، ‌ کارت تغذیه تحویل و خوابگاه دانشجو نیز مشخص شود. این نظم حاصل تلاش همه همکاران ما در معاونت بوده است.»

صداقت درباره انواع خوابگاه ها گفت:‌ «ما سه نوع خوابگاه داریم؛ خوابگاه های ملکی(پردیس ۱ و۲ / دختران) با نرخ دولتی حساب می شود. برای اینکه بتوانیم بقیه دانشجوها را پوشش بدهیم خوابگاه های دیگری نیز بصورت مشارکتی و استیجاری در نظر گرفتیم. خوابگاه سینا/ پسران، استیجاری می باشد که با حمایت ریاست دانشگاه و مدیریت فرهنگی اقدام به تجهیز و نوسازی آن کردیم.  شروع به تجهیز این خوابگاه از هفته های قبل بوده است. (کولر، ‌یخچال، موکت، کمد ها و...تهیه و نصب شده است) خوابگاه های مشارکتی ما آریانا ۱/۲/۳ به پیمانکار واگذار شده و پرداخت برای دانشجو بصورت شصت(دانشگاه) به چهل (دانشجو) می باشد. همان چهل درصد دانشجویی نیز طبق شرایط دانشجو ممکن است کم شود. دانشگاه برای دانشجویانی که شرایط ویژه داشته باشند، راه حل هایی را در نظر گرفته و در قالب تسهیلات به او اعطا می شود. »

وی در ادامه افزود:‌ «علاوه بر اضافه کردن فضا برای خوابگاه، ‌ نسبت به تجهیز آن هم اقدم کردیم. با حمایت های ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی و دانشجویی که تاکید زیادی بر نوسازی و تجهیز داشتند از تابستان امسال استارت آن زده شد. پرده های قدیمی خوابگاه پردیس ۱ و۲  تعویض شد. تعدادی روفرشی برای این خوابگاه ها نیز خریداری شده که هفته آینده تحویل داده می شود. خوابگاه های دیگر نیز به تناسب تعمیراتی که نیاز داشتند، خدمات ارایه شد. طی تابستانی که گذشت خوابگاه ها به روش های مدرن، ‌ سم پاشی و پاکسازی شد. تجهیز و نوسازی خوابگاه ها در طول سال هم همچنان ادامه خواهد داشت.»

صداقت از اقدام تازه مدیریت دانشجویی در راستای ارتباط گیری بهتر و موثرتر خبر داد :‌«جهت ارزیابی خدماتی که به دانشجویان داده می شود، در آینده ای نزدیک فرمهای ارزشیابی به آنها ارائه خواهد شد تا بتوانیم با تحلیل بازخوردها و ثبت آنها، ‌ ارتباط موثرتری با دانشجویان داشته باشیم.»

مدیر دانشجویی در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات صورت گرفته در سلف‌سرویس دانشگاه گفت:‌ «به جهت رعایت استانداردها، ‌ سعی کردیم طی این تابستان مقدمات تهیه و جایگزینی ظروف چینی به جای ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را پیگیری کنیم. ظروف چینی در هفته های گذشته ارسال شد و ما هم اکنون در سلف سرویس برای ارائه غذا به دانشجو از آن استفاده می کنیم. همچنین سردخانه بسیار مجهزی را نیز به آشپزخانه دانشگاه اضافه کردیم و باقی تجهیزات مورد نیاز مانند کباب پز، ‌ میکسر برقی و...نیز تهیه شد. سلف سرویس مشکل کمبود دستگاه های سرمایشی داشت که آن نیز با جابه جا کردن دو کولر از سوئیت معاونت فرهنگی به سلف سرویس، برطرف شد. طبق شاخص های تعیین شده سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد صنعتی شده است و تمام تلاش ما این است که تا پایان سال همگی موارد جهت استاندارد سازی انجام شود و کاملا صنعتی شویم.»

وی همچنین با اشاره به ساماندهی صد درصدی خوابگاهی دانشجویان بیان داشت:‌ «با بهبود وگسترش فضاها، ‌ پوشش خوابگاهی ما امسال صد در صد بوده است.»

در پایان مسعود صداقت مدیر دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی در خصوص برنامه های آینده این مدیریت گفت:‌ «یکی از مهمترین برنامه های آینده ما تجهیز خوابگاه ها به وسایل ورزشی(مانند: تردمیل، دوچرخه ثابت، ‌دستگاه های بدن سازی و...) است، ‌تا دانشجویان در اوقات فراغت خود بتوانند از آنها استفاده کنند. »

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.