شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹

دانشجوی علوم پزشکی یاسوج از آی.سی.یو به بخش منتقل شد

مسمومیت

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه حال عمومی دانشجویی که در قسمت مراقبت‌های ویژه ( آی. سی. یو) بیمارستان امام سجاد(ع) بستری بود، رضایت بخش است، گفت: این بیمار از آی.سی. یو به بخش منتقل شده است

دکتر جمشید محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: با بهبودی حال عمومی و هوشیاری این دانشجو و با تصمیم کادر پزشکی، این بیمار از  قسمت مراقبت‌های ویژه به بخش منتقل شده است و هم اکنون اوضاع این بیمار مطلوب گزارش شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به ترخیص دو دانشجوی بستری شده در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی گفت: این دو بیمار هفته گذشته از بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج مرخص شدند.

وی در خصوص ضریب هوشیاری دانشجوی بستری شده در بیمارستان امام سجاد(ع) گفت: حال عمومی دانشجویی که به بخش منتقل شده است، رو به بهبودی است و وضعیت ضریب هوشیاری بیمار بالای ده گزارش شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم‌گیری‌های انضباطی در خصوص این دانشجویان از سوی مسؤولان اتخاذ شده یا خیر؟ گفت: هنوز در این خصوص تصمیم نگرفته ایم و منتظر بهبودی کامل دانشجوی بستری شده در بیمارستان هستیم. اولویت اصلی ما در حال حاضر سلامتی کامل دانشجویان است و بعد از آن در خصوص مسائل انضباطی تصمیم‌گیری‌های لازم انجام می‌شود. هر چند خانواده‌های این دانشجویان با مراجعه به دانشگاه درصدد خواستار رفع این مشکل هستند وانتظار دارند دانشگاه در خصوص فرزندانشان تصمیمات ملایم‌تری داشته باشند.

محمدی با بیان اینکه خوشبختانه این بیمار از وضعیت کما خارج شده است، گفت: قوه شناسایی وادارک این بیمار به خوبی فعال است و بیمار به راحتی می‌تواند به محرک‌های بیرونی پاسخ دهد اما فعلا در بخش بستری است و دیالیز روی این بیمار انجام نخواهد شد.

گفتنی است جمعه ۶ مهرماه  سه نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دلیل مصرف مشروبات الکلی دچار مسمومیت و اختلال در وضعیت جسمانی قرار گرفتند که این افراد در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بستری شدند که بعد از گذشت یک هفته دو دانشجو بهبود یافته از بیمارستان مرخص شدند و یک دانشجو هم اکنون در بیمارستان بستری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.