یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

انس با قرآن و ایجاد انگیزه در میان دانشجویان از جمله اهدافم برای حضور در جشنواره قرآن است

دکتر دلبری/سبزوار

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار که سابقه چندین حضور در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت را دارد، هدف از شرکت در بزرگترین رویداد قرآنی دانشگاهیان را انس بیشتر با قرآن کریم عنوان کرد وگفت: در این جشنواره همواره حضور می‌یابم تا علاوه بر سنجش آموزه‌های قرآنی‌ام، سبب انگیزه و تشویق دانشجویان برای حضور در این جشنواره شوم.

دکتر علی دلبری متولد سبزوار و دارای تحصیلات لیساس رشته فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتری آناتومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: فعالیت‌های قرآنی من به دوران دانشجویی ام بر می‌گردد. البته آن موقع جهاد دانشگاهی متولی برگزاری جشنواره قرآن دانشگاهیان بود که موفق شدم در آن سالها مقام دوم کشوری را در رشته کتبی از آن خود کنم. همچنین در مقطع دکتری و زمانی که دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودم، نیز رتبه دانشگاهی را کسب کردم.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های قرآنی من تنها به دوران دانشجویی ختم نمی‌شود، بلکه زمانی که از سال ۹۳ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شدم، همه ساله در این رویداد بزرگ قرآنی شرکت کردم و گاها رتبه‌ها و مقام‌هایی در رشته‌ها و بخش‌های جشنواره کسب کردم.

دلبری با اشاره به اینکه سال گذشته در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در رشته ترجمه خوانی ثبت نام به عمل آوردم، خاطرنشان کرد: سال گذشته رشته ترجمه خوانی به رشته‌های جشنواره قرآن و عترت اضافه شد و باتوجه به علاقه به این رشته، سال گذشته نسبت به حضور درجشنواره و ثبت نام اقدام کردم که درنهایت توانستم رتبه دوم کشوری را در رشته ترجمه خوانی کسب کنم. امسال نیز در این رشته در مرحله مقدماتی حضور یافتم و در نهایت به مرحله نهایی جشنواره راه یافتم و جزو سه نفر برتر این رشته در بخش اساتید هستم. امیدوارم بتوانم در مرحله نهایی جشنواره که در زیباکنار برگزار می‌شود، رتبه بهتر را کسب کنم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با تاکید بر اینکه فعالیت‌های قرآنی تاثیرات زیادی در روند زندگی و تصمیم‌گیری‌های هر فرد در فضاهای دانشگاهی می‌تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: قطعا یک دانشجو نباید تک بعدی باشد و بایدعلاوه بر کسب دانش و تحصیل در فضاهای دانشگاهی، معرفت وانس خود را با کتاب آسمانی بیشتر کند. دانشجویان، کارکنان و اساتید باید به هر نحوی که شده خود را با آموزه‌های دینی و قرآنی بیشتر نزدیک کنند و به نظرم رمز موفقیت یک دانشجو یا استاد و یا هر انسانی، انس و الفت بیشتر با قرآن است و این جشنواره قرآن وعترت که همه ساله به همت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود، بهترین فرصت برای نزدیک شدن دانشگاهیان با قرآن است.به هرحال ممکن است یک دانشجو در طول سال بنا به دلایل مختلف و کسب دانش و تحصیل ومسائل دانشگاه نتواند به دلیل کمبود وقت، با قرآن مانوس شود و به نظرم برگزاری این جشنواره و حس رقابت دوستانه در رشته‌های مختلف قرآنی در  قالب این جشنواره می‌تواند دانشگاهیان را بیشتر با فضای معنوی و قرآنی نزدیک‌تر کند.

وی اظهار کرد: بنده سعی می‌کنم در زندگی روزمره علیرغم مشغله کاری، از قرآن و آموزه‌های دینی دور نشوم و من معتقدم هر انسانی باید بخشی از فرصت روزمره خود را به قرائت قرآن و اندیشه در تفسیر این کتاب آسمانی اختصاص دهد چرا که قرآن مسیر رستگاری و سعادت اخروی و کمال را به بشر می‌آموزد .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به استقبال چشمگیر دانشگاهیان این دانشگاه در جشنواره بیست و سوم گفت: خوشبختانه میزان ثبت نام کنندگان نسبت به دوره گذشته افزایش بیشتری داشته است که این نشان می‌دهد دانشگاهیان نسبت به سال گذشته، اهمیت بیشتری به جشنواره می‌دهند.

دلبری گفت: امسال دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به لحاظ میزان ثبت نام کننندگان رتبه ششم را به دست آورد که این رقم بسیار قابل توجه و در خور تحسین است. کل ثبت نام کنندگان دانشگاهیان این دانشگاه در سه رده اساتید، دانشجویان و کارکنان در مجموع بیش از ۱۵۰۰ نفراست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.