یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱

نرم افزار paint به چه کار می‌آید؟

نرم افزار paint

با دو ترفند بیاموزید که چگونه منوها را سریع‌تر باز و از نرم افزار paint استفاده حرفه‌ای کنید.

باز شدن سریعتر منوها

به‌طور معمول زمانی که روی منوها کلیک می‌کنید یک مکث کوتاه مابین کلیک شما و باز شدن منوها سپری می‌شود، اما این توانایی را دارید تا این مدت زمان را کاهش دهید. به‌طوری‌که منوها سریع‌تر اجرا گردند. برای این منظور لازم است تغییری در رجیستری ویندوز پیاده‌سازی کنید. برای این منظور در دیالوگ Run دستور Regedit.exe  را نوشته و کلید enter را فشار دهید. در ادامه به مسیر زیر بروید:

HKEY-CURRENT-USER\control panel\desktop

در مسیر فوق کلید menushowdelay را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید.

مقدار پیش‌فرض قرار گرفته در این کلید، مقدار ۱۵۰ است. روی آن دوبار کلیک کرده تا پنجره Edit String ظاهر گردد. در پنجره ظاهر شده هر چه مقدار این کلید را کمتر وارد کنید سرعت باز شدن منوها سریع‌تر از قبل می‌شود. به‌طور مثال اگر آن‌را برابر با مقدار ۱ تنظیم کنید، منوها بدون هیچ‌گونه مکثی باز خواهند شد. زمانی‌که مقدار مورد نظر خود را وارد کردید، برنامه regedit را بسته سیستم را یک‌بار راه‌اندازی کرده تا تغییر بوجود آمده را احساس کنید.

نرمافزار Paint

اکثر کاربران کامپیوتر Paint را به عنوان یک ابزار ساده نقاشی قرار گرفته در ویندوز می‌شناسند که توانایی انجام عملیات محدودی روی تصاویر را دارد. اما اگر به ترفندهای Paint  آشنا شوید خواهید دید که Paint در بعضی موارد یک ویرایش‌گر حرفه‌ای به شمار می‌رود. برای این منظور ابتدا Paint را اجرا کرده و عکسی را در آن باز کنید.

بزرگنمایی

بزرگ‌نمایی تصویر فرآیندی است که در بیشتر نرم‌افزارهای ویرایش عکس برای بزرگ کردن قسمت مشخصی از تصویر انجام می‌شود. Paint نیز از این قاعده مستننا نیست. برای این منظور ابزار Select در نوار ابزار را انتخاب کرده و قسمتی از تصویر را انتخاب کنید. برای بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی تصویر، کلید Ctrl را پایین نگه داشته و یکی از کلیدهای + و – را برای بزرگ یا کوچک کردن تصویر انتخاب کنید. روش دیگر بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی با استفاده از گوشه‌های خط چین انتخاب شده است. در این روش ضمن پایین نگه‌داشتن کلید Ctrl با استفاده از ماوس می‌توانید این نقاط را به سمت خارج برای بزرگ کردن و به سمت داخل برای کوچک‌نمایی استفاده کنید.

کپیبرداری از تصویر

 در روش‌های معمول برای کپی‌برداری از یک تصویر، قسمتی یا تمام تصویر انتخاب شده و سپس از کلیدهای Ctrl+C و Ctrl+V برای فرآیند کپی‌برداری استفاده می‌شود. اما در روشی که ما به شما معرفی می‌کنیم کافی است بخش مورد نظر خود را روی تصویر انتخاب کرده، کلید Ctrl را پایین نگه داشته و کادر انتخاب شده را به مکانی که در نظر دارید بکشید. با استفاده از این روش فرآیند کپی‌برداری به ساده‌ترین شکل انجام می‌شود.

سایش عکس

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب Paint در ارتباط با سایش یک عکس است. این‌کار در نرم‌افزارهای گرافیکی همانند فوتوشاپ با استفاده از فیلترهای متنوعی انجام می‌شود، اما در Paint کافی است قسمتی از عکس را انتخاب کرده، کلید Shitf را پایین نگه داشته و کادر انتخاب شده را با استفاده از ماوس به مکانی که در نظر دارید بکشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.