یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت خبر داد

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند تسهیلات سفر به اربعین دریافت کنند

پیاده روی اربعین

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: با هماهنگی صورت گرفته با صندوق رفاه وزارت بهداشت به دو هزار دانشجوی متقاضی سفر به پیاده روی اربعین مبلغ ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات سفر داده می‌شود.

امیر للـه‌گانی در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص ارائه تسهیلات سفر اربعین به دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تصمیم دارد جهت راحتی بیشتر سفر اربعین برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، به حدود دو هزار متقاضی حضور در پیاده روی اربعین مبلغ ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات سفر ارائه گردد.

وی با تاکید بر این که از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته شده است نهایت همکاری را با دانشجویان متقاضی سفر به پیاده روی اربعین فراهم کنند، گفت: دانشجویان از پانزدهم مهر ماه می‌توانند جهت دریافت کمک هزینه سفر اربعین، به سایت صندوق رفاه وزارت بهداشت مراجعه کنند.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، تصریح کرد: ستاد اربعین دانشگاه‌ها که متشکل از وزارت بهداشت ، وزارت علوم، بسیج دانشجویی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزش عالی است؛ تلاش‌های زیادی انجام داده است تا حضور دانشجویان در پیاده روی اربعین در سال جاری تسهیل شود.

للـه‌گانی تاکید کرد: به منظور تسهیل در اعزام دانشگاهیان به مراسم پیاده روی اربعین و همچنین دریافت مجوز خروج از کشور برای دانشجویان مشمول؛ سامانه https://www.sagha-noor.ir راه اندازی شده است که دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این سامانه، درخواست خود را برای وثیقه سه میلیون تومانی ثبت کنند.

 عضو ستاد اربعین دانشگاهیان، بیان داشت: پس از ثبت درخواست، کدی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که با ثبت این کد در سامانه نظام وظیفه، مجوز خروج برای متقاضیان صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد: تاکید ستاد اربعین دانشگاهیان بر اعزام به صورت کاروانی است و بر این اساس متقاضیان دانشگاهی که مایل به اعزام کاروانی هستند می‌توانند در سامانه https://www.sagha-noor.ir درخواست خود را ثبت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.