یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹

یادداشت روز؛

کودکی که آرزویش در امان ماندن از گلوله‌های صهیونیستی بود/نبرد ۶۰ ساله سنگ و ستم

سبزوار

هیچ گاه آن صحنه را فراموش نمی‌کنم؛ صحنه‌ای بسیار عجیب از عده‌ای به نام انسان با رفتاری پست تر از حیوان که من را متحیر ساخت. حقیقتی که تکرار شدنی است.

یادداشت روز؛

کودکی که آرزویش در امان ماندن از گلوله‌های صهیونیستی بود/نبرد ۶۰ ساله سنگ و ستم

هم بستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی»

هیچ گاه آن صحنه را فراموش نمی‌کنم؛ صحنه‌ای بسیار عجیب از عده‌ای به نام انسان با رفتاری پست تر از حیوان که من را متحیر ساخت. حقیقتی که تکرار شدنی است.

به گزارش مفدا، پسر در شرایطی سخت پدر را سنگر خود قرار داده است و تلاش دارد نجات پیدا کند. این یک بازی اینترنتی یا یک صحنه از یک فیلم اکشن نیست.این یک واقعیت محض است که بیش از ۵۰ سال در فلسطین در حال تکرار شدن می‌باشد.

 مردم مظلوم فلسطین بارها صحنه‌ای بدتر و سخت‌تر از آن‌چه برای اولین بار لنز دوربین‌ها توانستند ضبطش کنند را دیده‌اند و این بار نیز دوربین‌ها این رسالت سنگین را به خوبی ادا کردند.

محمد الدوره تنها ۱۲ سال سن دارد. برای یک نوجوان به این سن هزاران هزار آرزو و آینده تصور می‌شود.

 اما این مرد کوچک، دنیای بزرگ و اسیر پیش روی خود را اکنون در پشت پدر خود می‌بیند و تنها یک آرزو دارد؛ این که در میان آماج گلوله‌های سربازان جنایتکار اسرائیلی که از سر تا به پا مسلح و دارای پوشش امنیتی در برابر گلوله هستند، سالم بماند.

 او اما تنها یک لباس بر تن دارد نه زرهی، نه سپری و نه جلیقه‌ای هیچ. تنها پدر را در مقابل خود می‌بیند که او نیز نگران است زیرا تهدیدی که برای پسرش وجود دارد او را نیز در بر گرفته است.

 پدر یک دست خود را پشت سرش برده تا با تنها داشته‌های پدرانه خود مراقب پسرش باشد، او مدام دست خود را به نشانه هشدار بالا می‌برد تا بلکه این سربازان وحشی و کوردل را متوجه یک کودک ۱۲ ساله بی‌گناه کند.

سال دو هزار میلادی است نه عصر حجر و این جا فلسطین است قبله آمال مسلمانان و صدای شلیک اسلحه تعادل روانی انسان را به هم می‌ریزد گویا درگیری شکل گرفته است.

اما این درگیری میان دو گروه نظامی نیست بلکه چندین سرباز مسلح اسرائیلی با دو انسان بی سلاح، اسیر و گرفتار در این معرکه روبه رو هستند که از فاصله بسیار کم و چند متری با این سربازان تقاضای قطع تیراندازی را دارند.

انتظارها، نگرانی‌ها، امیدها و شایدها به پایان می‌رسد. لنز دوربین‌ها دقیقتر از همیشه شده است و جهان تشنه دیدن حقیقت می‌باشد.

 تصویر دود در اطراف محمد الدوره به چشم می‌خورد، دیگر پدر دستش را از دور پسر برداشته و پسر به دلیل اصابت تیر بر بدن خود توان نشستن ندارد و بر روی پاهای پدر دراز افتاده است.

 پدر نیز تیر خورده است و در حال جان دادن می‌باشد. این صحنه‌های جنگی و واقعی است که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد.

به کدامین گناه یک پدر و فرزند وی باید این گونه بی‌دفاع در برابر سلاح‌های گرم اسرائیلی در معرض گلوله قرار بگیرند؟؟؟. این کدام منطق و دلیل و برهان است که حیات یک انسان را به این سادگی از او می‌گیرد؟.

جنایات پایان یافته است مانند تمام لحظات جنایتکارانه دوران این رژیم غاصب و ستمکار. سربازان ترسوی اسرائیلی دست از ماشه تفنگ‌های خود برداشتند زیرا موفق شدند دو انسان بی آزار و درمانده در بحبوهه حادثه را از پا درآورند. دو انسانی که حتی سنگی در دست نداشتند.

 در این حادثه محمد الدوره نوجوان ۱۲ ساله فلسطینی به شهادت میرسد و پدر وی پس از انتقال به بیمارستان نجات پیدا می‌کند.

این روز مطابق با نهم مهر ماه در ایران برای زند نگاه داشتن مظلومیت مردم فلسطین و معرفی نقش کودکان و نوجوانان در حفظ آرمان فلسطین به نام روز «هم بستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» نام گذاری شده است.

نکته جالب توجه این که رژیم صهیونیستی پس از شهادت الدوره، نه تنها پشیمان نشد، بلکه دست به کشتار گروهی کودکان و زنان فلسطینی در غزه و کرانه باختری زد.

نمایش شهادت خانواده هفت نفره هدی غالیه در اواخر خرداد سال ۱۳۸۵ در شبکه‌های تلویزیونی جهان، از جمله این جنایت ها بود. پس از آن، کشتار کودکان روستای قانا در جنگ اخیر لبنان نیز برگ سیاه دیگری را از تاریخ پرجنایت صهیونیست ها رقم زد.

نام گذاری این روز به روز هم بستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی که به پیشنهاد جمعیت دفاع از ملت فلسطین صورت گرفت، نمادی از دادخواهی دانش آموزان ایرانی از مستکبران جهان و اعلام همدردی و هم بستگی میان دانش آموزان ایرانی و کودکان و نوجوانان مبارز فلسطینی است.

شاید تلخ تر این باشد که بدانیم بزرگ ترین جرم کودکان و نوجوانان فلسطین، زاده شدن در سرزمین مادری شان است. برخورد نظامیان اشغالگر با این کودکان، زننده و غیرانسانی است. برای نمونه، می‌توان به بازداشت هزاران نوجوان فلسطینی ۱۳ تا ۱۸ ساله اشاره کرد که از آغاز و در هنگام بازداشت، تحت انواع اهانت، شکنجه و رفتار خشونت آمیز و غیراخلاقی در زندان‌ها و مراکز بازجویی قرار گرفته و می‌گیرند.

رژیم صهیونیستی با شکنجه، بازداشت و سرکوب کودکان فلسطینی، به جهانیان نشان می‌دهد هرگز به قوانین بین المللی و دلایل منطقی پای بند نیست و به خواسته‌های جامعه بین الملل اهمیت نمی‌دهد.

رژیم اشغالگر دریافته است هر نسل فلسطینی، از نسل پیش، بیدارتر، متحدتر و ظلم ستیزتر است. بنابراین، این نسل آینده ساز را هدف قرار داده است.

یورش غافل گیرانه در نیمه‌های شب و ربودن کودکان و جوانان فلسطینی، استفاده از گازهای سمی و اشک آور، ضرب و جرح و تیراندازی با گلوله های پلاستیکی، استفاده از سگ‌های درنده که اغلب، کودکان و نوجوانان را زخمی می‌کنند نشانه این واقعیت است.

این تقابل غیر انسانی میان سنگ و ستم تقابلی بیش از ۵۰ و حدود ۶۰سال است که تمامی نیز ندارد و جالب ان که این رژیم جنایتکار که حقوق هیچ انسانی را در فلسطین محترم نمی‌شمارد در خصوص حقوق بشر در ایران مدعی است!!!.

سازمان ملل، در گزارشی اعلام کرد: کودکان فلسطینی، بیش از پیش، در جریان حملات اسرائیل کشته می‍شوند و شمار کودکان قربانی در این درگیری‌ها، دو برابر شده است

.

این کودکان در صورتی که از چنگال این رژیم غاصب رهایی پیدا کنند تا هنگامه مرگ سربازانی در برابر ظلم خواهند بود که مانند اجداد خود در ظلم متولد و در سایه ظلم یا شهید می‌شوند و یا در سنین سالمندی با امید رهایی فلسطین از بند ظلم رژیم صهیونیستی می‌میرند.

کودکان و نوجوانان فلسطین در راه آرمان کشور خود ایستاده‌اند و زندگی خود را فدای راه آزادی و آزادگی می‌کنند تا تصاویر ذلت بار سربازان رژیم صهیونیستی را به جهان مخابره می‌کنند که چگونه اسیر این کودکان شده‌اند. باشد که در نهایت خون این کودکان مظلوم راه رهایی را باز کند و به آزادی برساند. انشاءلله

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.