یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

بر اساس آخرین آمار و ارقام سال ۹۷

خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان را بیشتر بشناسیم

خوابگاه كاشان

دانشگاه علوم پزشکی کاشان دارای ۵ خوابگاه دانشجویی ملکی است که از این تعداد ۳ خوابگاه پسرانه و ۲خوابگاه دخترانه است.

به گزارش مفدا، دانشگاه علوم پزشکی کاشان دارای ۵ خوابگاه دانشجویی ملکی است که از این تعداد ۳ خوابگاه پسرانه و دو خوابگاه دخترانه است.

براساس آخرین آمار و ارقام به دست آمده از روابط عمومی این دانشگاه و بر اساس آمار سال تحصیلی جدید، خوابگاه دخترانه الزهرا(س)، خوابگاه دخترانه امام علی(ع)، خوابگاه پسرانه اندیشه، خوابگاه پسرانه الغدیر و نیز خوابگاه تازه تاسیس ملکی پسرانه کار اسکان دانشجویان این دانشگاه را برعهده دارند.

مشخصات خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان  بر اساس جنسیت، مالکیت، ظرفیت استاندارد، تعداد دانشجویان بر اساس سال تحصیلی جدید، زیربنای خوابگاه، سال ساخت خوابگاه، تعداداتاق‌ها، امکانات رفاهی، ورزشی وکمبودها تهیه شده است که به شرح زیر است:

خوابگاه دخترانه الزهرا(س)‌:

این خوابگاه ملکی با نوع سازه بتن آرمه در سه طبقه به مساحت ۴۹۳۳ متر مربع هر طبقه شامل دو کریدور است که در هر کریدور یک آشپزخانه و در انتهای هر راهرو سرویس بهداشتی تعبیه شده است.  خوابگاه دارای  ۷۴ اتاق هر کدام به مساحت ۲۵ تا ۳۰ متر مربع است. در سال ۱۳۶۵ مورد بهره بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر ۴۷۰نفر در آن اسکان دارند.ظرفیت اسمی خوابگاه۴۲۰ نفر است. مساحت کل این خوابگاه ۳۴۸۰ متر مربع است.

این خوابگاه دارای سیستم خنک کننده و گرم کننده آن فن کوئل است .

خوابگاه دارای بوفه اقلام ضروری و غذایی، سالن مطالعه به مساحت ۳۰۰ متر مربع ، نمازخانه به مساحت ۷۵ متر مربع ، فضای ورزشی ۱۵۰ متر مربع ، سالن کامپیوتر، اتاق فرهنگی و... می‌باشد. فاصله خوابگاه تا پردیس ۴۰۰ متر است.

خوابگاه دخترانه امام علی (ع)‌:

این خوابگاه ملکی با سازه بتن آرمه ؛ با مساحت ۷۴۶۷ متر مربع در سه طبقه مسکونی  در بهمن ماه سال ۷۵ مورد بهره برداری قرار گرفته و دارای ظرفیت اسمی ۳۹۰ نفر است.

این  خوابگاه شامل ۹۰ اتاق است که در حال حاضر ۳۸۰ نفر در این مجموعه اسکان دارند. مساحت کل خوابگاه دخترانه امام علی(ع) ۸۲۳۲ متر مربع است.

سالن مطالعه با مساحت ۲۲۰ متر مربع ، نمازخانه و سالن تلویزیون با مساحت ۸۵ متر مربع ، فضای ورزشی ۱۱۰ متر مربع و اتاق کامپیوتر از جمله امکانات این خوابگاه است. امکانات بهداشتی، سرویس‌ها و لوازم مربوطه کافی و در حد استاندارد  است و سیستم گرم کننده آن شوفاژ و خنک کننده کولر می‌باشد.

فاصله خوابگاه تا پردیس ۸۰۰متر می‌باشد.

خوابگاه پسرانه الغدیر:

خوابگاه ملکی پسرانه  الغدیر شامل ۱۲ اتاق به صورت سوییتی  است که در سال ۷۸ در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.  افراد ساکن در آن ۳۹ نفر می‌باشند ؛ ظرفیت اسمی خوابگاه ۶۰ نفر پیش بینی شده است .

کل مساحت مجموعه الغدیر ۵۱۵ متر  مربع است.. این خوابگاه دارای سالن تلویزیون و نمازخانه به ابعاد ۲۰ متر مربع ؛.سالن مطالعه با مساحت ۴۰ متر مربع سیستم خنک کننده آن کولر و گرم کننده گاز طبیعی می‌باشد . لازم به توضیح است ساختمان این خوابگاه در داخل شهر واقع  شده و جهت اسکان دانشجویان در اختیار معاونت دانشجویی قرار گرفته است.فاصله خوابگاه تا پردیس ۸ کیلومتر می باشد و دانشجویان برای تردد دارای سرویس ایاب و ذهاب ویژه هستند.

خوابگاه پسرانه اندیشه:

این خوابگاه ملکی شامل ۶۲ اتاق در سه طبقه و هر کدام به مساحت۱۲  متر مربع بوده و در سال ۸۱ مورد بهره برداری قرار گرفت. مساحت زیربنا خوابگاه ۱۷۵۹ متر مربع می باشد ظرفیت استاندارد خوابگاه ۲۰۰نفر است. مساحت کل خوابگاه ۹۸۰۳ مترمربع است.

تسهیلاتی مثل اتاق اینترنت که مجهز به ۶ دستگاه رایانه می‌باشد و به شبکه وصل است. همچنین خوابگاه به سالن مطالعه با مساحت ۲۰۰ متر مربع، نمازخانه  و سالن تلویزیون مجهز است.

زمین ورزشی در فضای باز پشت خوابگاه ، ساخت و تکمیل پارک در اطراف خوابگاه جهت استفاده دانشجویان، تبدیل ۴ دستگاه کولر ۶۵۰۰ به ۱۳۰۰۰جهت رفع مشکل سرمایشی،خط تلفن راه دور ۲ خط ،  سیستم سرمایش کولر و گرمایش شوفاژ از جمله امکانات  و تجهیزات رفاهی این خوابگاه است.

فاصله تا پردیس حدود ۶۰۰ متر می‌باشد.

خوابگاه تازه تاسیس ملکی ( پسرانه)

خوابگاه ملکی تازه تاسیس پسرانه دارای ۴۵ سوئیت با ظرفیت ۲۴۵ دانشجو از جمله دیگر خوابگاه‌های ملکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

این خوابگاه تازه تاسیس پسرانه با مساحت ۵۷۰۰ متر مربع و زیربنای ۴۲۰۰ مترمربع در سال ۹۷ به بهره برداری رسیده است. که دارای سالن کامپیوتر، تلویزیون، نمازخانه و سالن مطالعه است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.