یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت:

برنامه جامع فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدوین می‌شود

دکتر تاج فرد

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت از تدوین برنامه جامع فعالیت‌های جهادی و راه اندازی سامانه هوشمند جامع فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، محمد تاج فرد، با حضور در جمع جهادگران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، از ثبت بیش از ۷۴۹ اردو و فعالیت‌های جهادی دانشگاهی اجرا شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

وی گفت: ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان از اسفندماه ۱۳۹۵ با تدوین و ابلاغ آیین نامه به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد و تاکنون با تشکیل ۴۵ کانون مستقل فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و تشکیل بیش از ۳۲۳ جلسه در زمینه فعالیت‌های جهادی در ۵۶ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای سال ۱۳۹۶ فعالیت‌هایی برجای گذاشته است.

تاج فرد ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی فسا و کرمانشاه به ترتیب در زمینه کیفیت و سرعت ارائه آمار و مستندات و تشکیل کانون و گروه‌های جهادی، دو دانشگاه برجسته در نخستین گزارش ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۶ فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان تصریح کرد: تدوین برنامه جامع فعالیت‌های جهادی، راه اندازی سامانه هوشمند جامع فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان، تدوین شیوه نامه اجرایی فعالیت‌های جهادی، طراحی آرم و نشان فعالان جهادی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از مهمترین فعالیت‌های آتی این ستاد است.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت گفت: تدوین بسته‌های آموزشی مجازی و مکتوب برای خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان، برگزاری کارگاه‌ها آموزشی برای خدمت دهندگان، برنامه ریزی جهت انجام طرح‌های سراسری و ملی با استفاده از توانمندی فعالان جهاد سلامت و برگزاری نشست دبیران و مسئولان کانون‌ها و گروه‌های جهادی از برنامه‌های آینده است.

وی با قدردانی از همت جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به سبب خدمت صادقانه و ارزشمند در راستای ارائه خدمات پزشکی به مردم محروم روستاهای کم برخوردار استان، ابراز امیدواری کرد تا با همت این جهادگران بی منت، نیازمندی‌های حوزه سلامت مناطق محروم و کم برخوردار کشور که دسترسی به خدمات پزشکی کمتر است، برطرف شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.