یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲

به همت انجمن علمی پرستاری دانشکده علوم پزشکی سراب

غربالگری ایدز در زندان سراب

سراب

اعضای انجمن علمی پرستاری سراب با حضور در زندان سراب که با هماهنگی مرکز مبارزه و پیشگیری بیماریهای مرکز بهداشت صورت گرفت ،غربالگری سریع ایدز انجام دادند.

به گزارش مفدا سراب،نسرین محجل دبیر انجمن علمی پرستاری دانشکده علوم پزشکی سراب گفت:طرح غربالگری ایدز به روش تشخیص سریع (رپید تست) با مشارکت مرکز مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت و هماهنگی مدیریت فرهنگی دانشکده علوم پزشکی امروز با حضور اعضای فعال انجمن علمی پرستاری در بهداری زندان سراب صورت گرفت و زندانیان تحت آزمایش غربالگری ایدز قرارگرفتند تا موارد مشکوک شناسایی و جهت آزمایش های تکمیلی معرفی شوند.

محجل برنامه آموزش هپاتیت بی به شهروندان سرابی را نیز یاداورشد و افزود: ایستگاه آموزشی اطلاع رسانی و آموزش در مورد بیماری هپاتیت Bنیز در چندین نوبت در سطح شهر و دانشکده برگزارشده است .

وی با قدردانی از همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده در مورد انجام برنامه های مختلف علمی اطلاع رسانی تصریح کرد: آموزش و پیشگیری مقدم بردرمان است و رسالت دانشجویان حوزه سلامت ایجاب می کند در کنار تقویت علم و مهارت خود ،دانش و سواد سلامت مردم را ارتقا دهند و در این زمینه نقش انجمن های علمی در اجتماعی کردن خدمات سلامت بسیار پررنگ است.

محجل نشست تابستان انجمن های علمی با وزیر بهداشت و درمان را بسیار سودمند عنوان کرد و سخنان روحیه بخش دکتر هاشمی در مورد انجمن های علمی را در دلگرم شدن اعضاء موثر خواند.

حضور صمدزاده مسِئول بهداری زندان 
غربالگری ایدز

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.