دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

آغاز آموزش مهارت های زندگی دانشجویان جدیدالورود ۹۷

شادمان فر رییس اداره مشاوره:‌ کارگاه های مهارت‌های زندگی راهی جهت توانمندسازی روانی اجتماعی دانشجویان است

آغاز  آموزش مهارت های زندگی دانشجویان جدیدالورود ۹۷

مفدا بوشهر: شهره شادمان فر رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هدف از اجرای کارگاه های مهارت‌های زندگی را توانمندسازی روانی اجتماعی دانشجویان در جهت پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی عنوان کرد.

مفدا بوشهر: شهره شادمان فر رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هدف از اجرای کارگاه های مهارت‌های زندگی را  توانمندسازی روانی اجتماعی دانشجویان در جهت پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی عنوان کرد.

شادمان فر در ادامه افزود:‌ «هدف  اصلی اجرای کارگاه های مهارت های زندگی  توانمندسازی روانی اجتماعی دانشجویان استدانشجویان جامعه جزء گروهی منتخب و برگزیده هستند که از توانایی هوشی و شناختی بالایی برخوردار می باشند، بسیاری از آنان قبل از ورود به دانشگاه عمده وقت خود را صرف یادگیری دروس و گذراندن کنکور کرده اند و به همین دلیل ممکن است به  رشد روانی اجتماعی خود نپرداخته باشند، بسیاری از آنان تجربه زندگی مستقل و خارج از محیط خانه و مدرسه را نداشته اند و تجربه مواجهه با استرس هایی که در دوران دانشجویی با آنها  روبرو می شوند را ندارند.   همین امر می طلبد که برای پیشگیری از آسیب ها ی روانی اجتماعی در دانشجویان آموزش های لازم به آنان داده شود. آموزش مهارت های زندگی قدم مهمی در راستای این هدف ارزشمند می باشد «.

وی در خصوص عناوین این کارگاه ها گفت: «مهارت‌های زندگی ده عنوان است که با توجه به ضرورت سه عنوان اصلی مهارت برقراری ارتباط موثر، مهارت جرأت مندی، قاطعیت و توانایی نه گفتن و  مهارت سوم خودآگاهی  به دانشجویان آموزش داده می شود « .

رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هدف اصلی اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه را تامین، حفظ و ارتقاء سلامت اجتماعی و روانی دانشجویان عنوان کرد و بیان داشت:‌ «دانشجویان سرمایه ما هستند و انشاالله در آینده ای نه چندان دور مدیران و ارایه دهندگان خدمت در بخش های مختلف بهداشت و درمان خواهند بود. در این راستا توانمند کردن خود دانشجویان و رسیدگی به مسایل فردی آنان در اولویت کاری این مجموعه قرار دارد «.

لازم به ذکر است اجرای کارگاه ها مهارت های زندگی از چهاردهم مهر جهت ارایه آموزش به دانشجویان پزشکی ورودی ۹۷  آغاز شده و به نویت تا پایان نیمسال اول به تمامی دانشجویان جدیدالورود ۹۷ ارایه خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.