دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸

برگزاری اولین جشنواره فیلم موبایلی سایه در بین دانشگاههای شهرستان جهرم

جشنواره فیلم موبایلی*

اولین جشنواره فیلم موبایلی با عنوان « جشنواره سایه» به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در بین دانشجویان دانشگاه های شهرستان برگزار خواهد شد .

به گزارش مفدا-جهرم " جواد قاسمی مدیر اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی در جمع مدیران فرهنگی و مشاوره ای کلیه دانشگاه های شهرستان جهرم از آغاز اولین جشنواره فیلم موبایلی سایه در بین دانشگاه ها ی شهرستان خبر داد.

قاسمی در گفتگو با خبرنگار مفدا ضمن اشاره به آغاز این جشنواره در بیست و چهار مهر ماه تأکید کرد مهم ترین هدف ادارات مشاوره دانشجویی ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان می باشد و زبان هنر بهترین ابزار برای آموختن و انتقال پیام و ارتقاء سطح سلامت روان می باشد.

وی در زمینه برگزاری جشنواره فیلم موبایلی عنوان داشت : فیلم ها به واسطه جاذبه های بصری وتصویری که دارند در دنیای امروز دارای جایگاهی ویژه برای رسیدن به اهداف محسوب می شوند.

مدیر اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به نام این جشنواره که سایه نام گذاری شده است اذعان داشت که این واژه برگرفته از اصطلاحی است که توسط کارل یونگ، روان شناس معروف برای اولین بار مطرح شد. سایه ها بخش هایی از ویژگی ها و شخصیت ماست که بدلیل ترس، جهل و خجالت یا نبود عشق وعلاقه، پنهان و طرد شده است. یونگ می گوید «سایه آن کسی است که شما نمی خواهید باشد، سایه ها نیمه پنهان ما هستند و اگر بخواهیم این نیمه پنهان را به روشنایی تبدیل کنیم چاره ای نیست جز این که نیمه پنهان و نیمه تاریک وجود خودمان را کشف کنیم.

قاسمی با بیان این که در این جشنواره سعی شده است کلیه دانشجویان را در درجه اول به اهمیت سلامت روان و توجه ویژه به آن آگاه سازد، این پیام را به آنان منتقل کند که نیمه پنهان و تاریک خود را در جهت رسیدن به اهداف متعالی کشف کنند.

این جشنواره ۲۴ مهر ماه، همزمان با هفته بهداشت روان به مدیریت جواد قاسمی مدیر اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم و به دبیری فاطمه ابراهیمی مشاوراین اداره با رقابت بین کلیه دانشگاه های شهرستان جهرم آغاز خواهد شد.

مهلت ارسال آثار ۲۴ مهر لغایت ۳۰ دی ماه و داوری آن یکم بهمن ماه لغایت ۳۰ بهمن ماه ۹۷ و در نهایت اختتامیه این جشنواره ۱۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است کارگاه های تخصصی در زمینه ساخت فیلم موبایلی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم به مدت دو ماه توسط مدرس توانمند «علی قلیچ خانی» برگزار می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.