دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷

دکتر سالاری در سومین روز از غربالگری دانشجویان جدیدالورود:

اغلب دانشجویان مورد معاینات پزشکی، بدون بیماری هستند

معاینات پزشکی 2 دانشگاه علوم پزشکی لرستان

دکتر سالاری در سومین روز از غربالگری دانشجویان جدیدالورود گفت اغلب این دانشجویان مشکل خاص پزشکی ندارند بعضاً با مواردی مثل کم‌خونی از نوع فقر آهن مواجه هستیم.

به گزارش مفدا لرستان، امروز ۱۶ مهرماه ۹۷، سومین روز از معاینه پزشکی دانشجویان جدیدالورود مجتمع دانشگاهی پردیس کمالوند در حال انجام است.

دکتر رضا سالاری کارشناس مسئول نشریات دانشگاهی و پزشک معاونت فرهنگی دانشجویی در گفتگو با مفدا گفت: امروز بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان رشته داروسازی ویزیت شده‌اند که علائمی از بیماری‌های شایع ندارند و بعضاً کم‌خونی از نوع فقر آهن و بندرت افرادی دارای اختلالات تیرویید هستند.

ایشان در مورد روند انجام غربالگری گفت: در خصوص علائم بیماری‌های قلب و عروق، تنفس، تیرویید، پوست، گوارش و کم‌خونی با دانشجویان مصاحبه می‌شود.

وی هدف از انجام این معاینات را اینگونه بیان کرد: هدف تشخیص سلامت روحی و جسمی دانشجویانی است که تازه پا به عرصه علم و دانش نهاده‌اند که چنانچه دارای مشکل هستند زودتر تشخیص و تحت درمان قرار گیرند.

پزشک معاونت فرهنگی دانشجویی افزود پرسشنامه این طرح از طریق نرم‌افزار سیب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای هر دانشجو تکمیل و اطلاعات کافی درخصوص بیماری‌های جسمی روحی پرسیده می‌شود و پاسخ آنها قید می‌شود در صورتی‌که علائمی دال بر وجود هر بیماری وجود داشته باشد به متخصصین مربوطه جهت پیگیری و ادامه درمان ارجاع و معرفی خواهند گردید و نتیجه درمان آنها در ویزیت‌های بعدی مشخص خواهد شد.

دکتر سالاری تصریح کرد این معاینات طی یک ماه و در تمامی دانشکده‌های دانشگاه انجام می‌پذیرد.

گفتنی است این معاینات فردا و پس‌فردا ۱۷ و ۱۸ مهرماه در مجتمع آموزشی پردیس برای دانشجویان پزشکی ادامه خواهد داشت و از هفته آینده در مجتمع آموزشی گلدشت بین دانشجویان دانشکده‌های پیراپزشکی، بهداشت و تغذیه پایان می‌پذیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.