چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲

برپایی اردوی جهادی به همت دانشجویان علوم پزشکی دزفول

د ع پ دزفول

به همت "کانون جهادی" دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با همکاری برخی پرسنل جهادی این دانشگاه، اردوی جهادی در بخش سردشت دزفول در روستاهای محروم لب سفید و ابوالحسن برگزار شد.

به گزارش مفدا دزفول، این اردوی جهادی توسط کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با همکاری بسیج دانشجویی، بسیج جامعه پزشکی، معاونت بهداشت و درمان و برخی پرسنل جهادی دانشگاه در بخش سردشت دزفول در روستاهای محروم لب سفید و ابوالحسن برگزار شد. 

در این اردو ۳۷ از دانشجویان جهادگر با طیف های مختلف از رشته های پزشکی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری، هوشبری و اتاق عمل شرکت داشتند.

این برنامه در سه بخش عمرانی، بهداشتی- درمانی،  فرهنگی و  آموزشی برنامه ریزی شده بود که در بخش عمرانی به همت جهادگران چهار حمام و سرویس بهداشتی جهت منازل دو خانوار از اهالی بی بضاعت روستای لب سفید تکمیل و احداث شد.

در بخش بهداشتی– درمانی، ویزیت و غربالگری بیماری های شایع همچون دیابت و فشار خون و ارزیابی سلامت با تمرکز بر جمعیت زنان و دختران سه روستا برای جمعیتی بالغ بر ۸۰ منزل در پروژه بازدید منازل بررسی شد.

خدمات دندانپزشکی و ویزیت ۲۰ نفر از اهالی این روستا و ویزیت پزشک عمومی برای ۵۰ نفر نیز انجام شد.

از دیگر فعالیت‌های انجام شده در عرصه بهداشتی – درمانی با وجود نبود آزمایشگاه تخصصی در منطقه، می توان به انجام آزمایشات تخصصی با تجویز پزشک عمومی برای ۱۹ نفر و انتقال این نمونه‌ها  به بیمارستان گنجویان دزفول اشاره کرد.  همچنین تهیه دارو جهت ۱۰ نفر از اهالی کم بضاعت در حال انجام است.

 کلاس‌های آموزشی فرهنگی– عقیدتی و بهداشتی با محوریت کودکان توسط تیم های آموزشی دانشجویی در دو مدرسه روستایی لب سفید و روستای ابوالحسن برگزار شد. برای سنین نوجوانان نیز کلاس آموزش احکام برگزار شد.

شایان ذکر است، در حین برگزاری کلاس آموزشی ۵۰ بسته بهداشتی شامل حوله، ناخن گیر، نقاله، پوشه، تراش و پاک کن به دانش آموزان و کودکان اهدا شد. در این اردوی جهادی مسابقات فرهنگی – ورزشی نیز برگزار شد که در پایان جوایزی همچون کوله پشتی، عروسک و چادر نماز نیز به برگزیدگان اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.