چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶

تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای سلامت دیجیتالی

جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت

با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی – فناوری ریاست جمهوری، قرار است صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ویژه حوزه سلامت دیجیتال تأسیس شود.

به گزارش مفدا به نقل از ستاد خبری جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، امیرحسین اسدی دبیر علمی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت درباره تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر گفت: با توجه به اینکه امروز هیچ سرمایه‌گذاری خطرپذیری به‌صورت اختصاصی به موضوع سلامت دیجیتال نمی‌پردازد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری معاونت علمی - فناوری‌ ریاست جمهوری در نظر دارد تا مسیر راه‌اندازی یک یا دو صندوق سرمایه‌گذاری را تسهیل کند. درصورتی ‌که این صندوق‌ها تشکیل شود، می‌توان امیدوار بود شاهد رشد ۳۰ یا ۴۰ استارتاپ توانمند سلامت دیجیتال در یک یا دو سال آینده باشیم.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به اینکه استارتاپ‌ها برای توسعه خود نیاز به سرمایه‌ دارند، به علت بالا بودن ریسک فعالیت آن‌ها، جذب سرمایه برای این صنف مجازی بسیار دشوار است، حال همین جذب نکردن منابع مالی منجر به شکست استارتاپ‌ها می‌شود که این شکست عقب افتادن رشد سلامت دیجیتال در کشور را به همراه دارد، بنابراین در این‌جا اهمیت حضور صندوق‌های خطرپذیر برای سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها بیشتر مشخص می‌شود.

اسدی اضافه کرد: به دلیل اهمیت سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر باهدف تزریق سرمایه به استارتاپ‌ها به میدان می‌آیند و با برداشتن درصدی از سهام استارتاپ، سرمایه موردنیاز را به آن‌ها تزریق می‌کنند.

دبیر علمی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در پایان گفت: این سرمایه در بهترین زمان به استارتاپ تزریق‌شده و نقش مهمی در توسعه آن‌ ایفا می‌کند، در حال حاضر در ایران نزدیک به ۳۰ صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر وجود دارد که هیچ‌کدام به‌صورت اختصاصی در حوزه سلامت دیجیتال فعالیت نمی‌کنند، بنابراین سیاست وزارت بهداشت، جذب و هدایت صندوق‌های خطرپذیر به سمت سلامت دیجیتال خواهد بود تا با ورود سرمایه به بازار استارتاپ‌های دیجیتال، شاهد رشد روزافزون کسب‌وکارهای دیجیتال سلامت باشیم.

نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت به ریاست سید محمدهادی ایازی و دبیری امیرحسین اسدی به عنوان دبیر علمی و محمدعلی حجازی به عنوان دبیر اجرایی، با شعار «نبض اجتماعی شدن سلامت» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری موسسه آوای هنر سلامت ۲۵ و ۲۶ مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.

فراخوان و کلیه اخبار و اطلاعات جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در سایت www.hdmf.ir قابل دسترسی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.