پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷

در اردوی آموزشی مشهد مقدس صورت گرفت

بررسی روابط میان پسر و دختر در ابعاد مختلف

اردوی مشهد مقدس ۹۷

دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی قم در اردوی آموزشی و فرهنگی مشهد مقدس در قالب کارگاهی تخصصی با حضور یکی از اساتید برجسته روانشناسی به بررسی روابط میان پسر و دختر در ابعاد مختلف شرعی و روانشناختی پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، اردوی آموزشی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم ویژه دانشجویان جدیدالورود در مشهد مقدس با برگزاری کارگاه‌های مختلف از ۱۷ مهرماه آغاز شده است و تا ۲۱ مهرماه ادامه خواهد داشت.
روز گذشته کارگاه روانشناسی با حضور دکتر حبشی از اساتید برجسته روانشناسی و موضوع روابط دختر و پسر برگزار شد که این موضوع به صورت کارگاهی از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
حبشی در ابتدای سخنان خود به بررسی نگاه دین نسبت به روابط دختر و پسر پراخت و عنوان کرد: تا زمانی که دختر و پسر با یکدیگر نامحرم هستند این روابط حرام می‌باشد و در حکم الهی نمی‌شود دخل و تصرف نمود.
وی علل کاهش انگیزه و گرایش پسران به ازدواج را مورد بررسی قرار داد و گفت: با وجود اینکه بیشتر افراد علل کاهش انگیزه را مسائل اقتصادی مطرح می‌کنند اما باید گفت که گرایش به ازدواج در میان افرادی که از وضعیت اجتماعی و اقتصادی مطلوبی برخوردار هستند نیز کاهش یافته است.
حبشی اضافه کرد: ازدواج ارزش خود را به عنوان یک منبع آرامش از دست داده و این موضوع موجب گسترش روابط دختران و پسران شده هر چند خوشبختانه در کشور ما روابط آزاد به هنجار تبدیل نشده است اما عده‌ای سعی می‌کنند با استفاده از رسانه به خصوص فیلم‌ها و با ترویج ازدواج سفید، جشن طلاق و نشان دادن خیانت در قالب عشق، روابط آزاد دختران و پسران را به هنجار در جامعه تبدیل کنند.
این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به آسیب‌های رابطه میان دختران و پسران از نظر روانشناختی مطرح کرد: تامین غرایظ، تامین عواطف، کسب شناخت برای ازدواج و حمایت و مورد پشتیبانی قرار گرفتن توسط جنس مخالف به ویژه در زمانی که شخص تحت فشار از سوی همسر خود قرار دارد، از جمله علل گرایش جوانان به این نوع روابط است که هر کدام می‌تواند پیامدهای منفی خاصی را برای طرفین به دنبال داشته باشد.
همچنین، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم در این کارگاه طی سخنانی ضمن تببین برخی از وظایف دانشجویان اظهار کرد: دانشجو با قلم و دفترش شناخته می‌شود و انتظار می‌رود دانشجویان با روحیه و نشاط در کلاس‌های درسی خود شرکت نموده تا بتوانند آموزه‌های مورد نیاز را کسب کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.