پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲

روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری جشنواره قرآن و عترت در زیباکنار

دو نشست تخصصی و ۳ کارگاه آموزشی با محوریت موضوعات قرآنی برگزار شد

روز دوم بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به روایت تصویر

در ادامه برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در حاشیه این رویداد بزرگ قرآنی، روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه در مجموع دو نشست تخصصی و سه کارگاه آموزشی برگزار شد که از جمله می توان به نشست هم اندیشی مطالعات میان رشته ای قرآن و سلامت و کارگاه مهدویت و موانع فرارو اشاره کرد.

به گزارش مفدا گیلان، نشست هم اندیشی مطالعات میان رشته ای قرآن و سلامت، با موضوع و محوریت باید و نبایدها ساعت ۹ تا ۱۲ روز پنجشنبه با حضور دکتر حسام الدین علامه قائم مقام دبیر کمیسیون توسعه، پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت در سالن میرزا کوچک خان مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی زیباکنار برگزار شد.

در این نشست دکتر حسام الدین علامه، قائم مقام دبیر کمیسیون توسعه، پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت درخصوص مباحث مربوط به بحث قرآن و سلامت و همچنین مسائل مربوط به سلامت روان به ارایه سخن پرداخت و دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی  حاضر در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی که بیش از ۳۰ نفر بودند.

همچنین در ادامه این نشست، دکتر علامه به معرفی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت پرداخت و در بخش دیگری از این نشست، دانشجویان، اساتید و کارکنان حاضر در نشست در قالب جلسه پرسش و پاسخ سوولاتی را در زمینه پژوهش های قرآنی مطرح کردند که دکتر علامه با استماع سخنان حاضرین و توجه به سووالات مطرح شده، با صبر و حوصله به این سوولات پاسخ داد.

دکتر حسام الدین علامه قائم مقام دبیر کمیسیون توسعه، پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت در بخشی از  این نشست سخنان خود را با عنوان "اسلام و سلامت" آغاز کرد و گفت:  برخی افراد  معتقدند که علوم طبیعی و تجربی به کشف فعل خدا می پردازد در حالی که قلمرو دین برای هدایت انسان هاست نه برای کشف روابط پدیده ها در حوزه طبیعیات.

قائم مقام دبیرکمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت عنوان کرد: نگاه ما نگاه فراگیر است چه در بحث سلامت و چه در بحث طبابت حتی در قرن نوزدهم  جایی برای سلامت روان نبود و سلامت روان را شبه علم می دانستند.

علامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در غرب بعد اجتماعی و معنوی سلامت از اهمیت خاصی برخوردار است  و غربی ها بر این باور رسیده اند که فارغ از عوامل روانی تاثیرگذار بر سلامت عوامل اجتماعی و معنوی هم بر سلامت تاثیرگذار هستند.

وی خاطرنشان کرد: سلامت امری فرا رشته ای و چند بعدی است یعنی عوامل اجتماعی، اقتصادی نیز در آن تاثیر دارد.

 کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور  در قالب نشست تخصصی گرد هم آمدند 

همچنین روز پنجشنبه در حاشیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی نشست کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور بیش از ۵۰ کارشناس و دکترمحمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پدبیر بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی در سالن میرزاکوچک خان مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی زیباکنار  برگزار شد که کارشناسان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی در قالب یک نشست هم اندیشی گرد هم آمدند و درخصوص مسائل مربوط توسعه فعالیت های قرآنی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی به بحث وتبادل نظر پرداختند.

در این نشست که از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ در تالار میرزاکوچک خان مجتمع زیباکنار برگزار شد، کارشناسان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور درخصوص راهکارهای لازم به منظور توسعه وضعیت قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی مباحثی مطرح کردند و با ارایه پیشنهادات لازم در راستای پیشرفت وضعیت قرآنی دانشگاه ها به گفت وگو پرداختند.

برگزاری سه گارگاه آموزشی با موضوع مهدویت و موانع فرارو 

همچنین  علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی با محوریت قرآن، سه  کارگاه آموزشی با عنوان مهدویت و موانع فرارو زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین محمد صابر جعفری در دو نوبت صبح و عصر روز پنجشنبه در بازه های زمانی ۸ تا ۱۲، ۱۴ تا ۱۶ و ۱۶ تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه در سالن یکصد نفره شهید مطهری و کلاس های از پیش تعیین شده برگزار شد.

موضوع کارگاه مهدویت و موانع فرارو که ویژه دبیران کانون های مذهبی  دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بود با حضور بیش از ۵۰ نفر از دبیران کانون های مذهبی برگزار شد که در این کارگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین محمد صابر جعفری در قالب مباحث آموزشی، مسائل مربوط به مهدویت و موانع فرارو را به مخاطبان آموزش دادند.

در ادامه برگزاری کارگاه های آموزشی، روز جمعه سه کارگاه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود. در نوبت صبح روز جمعه کارگاه آموزشی تحت عنوان آشنایی با مبانی روش تحقیق در مقالات میان رشته ای قرآن و سلامت زیر نظر مدرس دکتر مجاهدی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن میرزاکوچک خان مجتمع زیباکنار برگزار شد.

همچنین درنوبت عصر روز جمعه، کارگاه آموزشی با عنوان شیوه های نگارش مقالات علمی درحوزه مطالعات میان رشته ای قرآن و سلامت زیر نظر اساتید دکتر قنبری و دکتر محمد حسین نیکنام ساعت ۱۴ تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه در سالن میرزاکوچک خان برگزار خواهد شد. ضمن اینکه کارگاه آموزشی آشنایی با شیوه ها و فنون تلاوت قرآن کریم زیر نظر استاد محمد فهمی العصفور از ساعت ۱۴ تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه در سالن یکصد نفری شهید مطهری مجتمع زیباکنار برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.