جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷

آرامش کادر بیمارستانی در مواجهه با بیماران، با توجه به معنویات میسر می‌شود

آشنافر

رضوان آشنا فر برگزیده بخش داستان نویسی معتقد است فعالیت در بیمارستان و روبرو شدن با بیمارانی که با امید به شفا وارد بیمارستان می‌شوند کار سختی است و لازم است کادر بیمارستانی آرامش زیادی را در مواجهه با بیماران داشته باشند و این با تمسک به قرآن و اهل بیت میسر می‌شود.

رضوان آشنافر شرکت کننده در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، رتبه اول را در رشته داستان نویسی در بخش کارکنان کسب کرده است تحصیلات وی در رشته رادیولوژی است و چند سالی در بیمارستان مشغول به کار بوده  است. او اکنون در بخش اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول به کار است. آشنافر امسال برای اولین بار در جشنواره قرآن وعترت(ع) وزارت بهداشت شرکت کرده است. او در زمینه فیلمنامه نویسی نیز فعالیت دارد.

در حاشیه اولین اختتامیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت گفتگویی با او ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

مفدا: داستان نویسی را از کی شروع کردید؟ چطور به این رشته علاقمند شدید و داستانی که به این جشنواره ارسال کردید و حائز رتبه برتر شد چه ویژگی قرآنی داشت؟

 نوشتن را از دبیرستان  با نوشتن خاطرات روزانه‌ام آغاز کردم و مدت ۱۲ سال در ستاد اقامه نماز فعالیت می‌کردم و در این ستاد به عنوان برگزیده شناخته شدم ادامه دادم در جشنواره سیمرغ نیز در بخش خاطره نویسی برگزیده شدم.

زمانی که در بیمارستان مشغول به کار بودم می‌دیدم که توکل به خدا و آرامشی که بیماران با تمسک به قرآن و اهل بیت کسب می‌کنند تاثیر بسیار مثبتی بر روند درمان آنها به خصوص بیماران سرطانی دارد  تصمیم گرفتم دست به قلم شوم و داستانی را در این زمینه نوشتم که در این جشنواره برگزیده شد.

مفدا: چقدر از وقت خود را صرف کارهای هنری قرآنی می‌کنید و چطور بین وظایف اصلی و کارهای هنری و فوق برنامه تعادل برقرار می‌کنید؟

فعالیت در بیمارستان و روبرو شدن با بیمارانی که با امید به شفا وارد بیمارستان می‌شوند کار سختی است و لازم است کادر بیمارستانی آرامش زیادی را در مواجهه با بیماران داشته باشند و این با تمسک به قرآن و اهل بیت میسر می‌شود و من وقتی به کارهای هنری و قرآنی می‌پردازم آرامش خاصی پیدا می‌کنم و این آرامش به شرایط روحی من در محیط کار کمک خوبی می‌کند.

فرمودید که وقتی بیماران را دیدید که با تمسک به قرآن و اهل بیت روند درمان بیماری خود را با آرامش بیشتری طی می‌کنند داستانی در این زمینه نوشتید آیا خاطره‌ای در این خصوص دارید؟

بیماری بود که مبتلا به بیماریهوچگین بود و به بخش سونوگرافی مراجعه کرده بود و وقتی پزشک با انجام سونوگرافی به او می‌گفت بدن او سلامت خود را به دست آورده است نفس عمیقی می‌کشید و خدا را با صدای بلند شکر می‌کرد و من و همکارانم با دیدن این صحنه اشک در چشمانمان حلقه زده بود. من و همکارانم متوجه شدیم که درست است که داروهای شیمیایی بر روند بهبود بیماران تاثیر گذار است اما توکب بر خداوند و تمسک به قرآن و اهل بیت و توجه به معنویات می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روند درمان بیماریها داشته باشد.

آشنافر در پایان از دست اندرکاران و دانشجویان حاضر در تیم اجرایی جشنواره که مجدانه در برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره تلاش می‌کنند تشکر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.