پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰

با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

افتتاح خوابگاه بزرگ دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هزینه ۳۰ میلیارد تومانی

دکتر حق شناس

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به افتتاح اولین خوابگاه استاندارد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران، گفت: ساخت و تجهیز خوابگاه بزرگ دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مازندران بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشت.

دکتر محمد رضا حق شناس در حاشیه افتتاح خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص)؛ در گفت و گو با خبرنگار مفدا مازندران، اظهار کرد: خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هزینه ای بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان به مساحت حدود ۱۲ هزار متر مربع به صورت سوئیتی ساخته شده است.

وی افزود: این خوابگاه در مرداد ماه ۹۴ کلنگ زنی شد و تقریبا در مرداد ماه ۹۶ عملیات ساختمانی خوابگاه به پایان رسید و در طی یک سال اخیر عملیات محوطه سازی و تهیه تجهیزات و تاسیسات صورت گرفت تا بالاخره در مهر ماه ۹۷ به بهره برداری رسید یعنی در مدت سه سال این پروژه تکمیل شد که البته در چند ماه اخیر با توجه به افزایش قیمت ارز به تبع برای تهیه تجهیزات خوابگاهی اعتبار بیشتری صرف شد.

حق شناس خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۲۶ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیزات این خوابگاه هزینه شد که البته با برآورد هزینه دو میلیارد تومانی برای آسفالت راه دسترسی خوابگاه و همچنین با برآورد هزینه دو میلیارد تومان دیگر به منظور خرید کولر برای سیستم سرمایشی خوابگاه، در مجموع پروژه خوابگاه دانشجویی دختران ۳۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: حدود یک هزار تخت در خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی ساری تعبیه شده است که مهر ماه ۹۷ حدود ۸۵۰ دانشجوی دختر در این خوابگاه اسکان گرفتند.

حق شناس عنوان کرد: با در نظر گرفتن هر اتاق برای سه نفر؛ استاندارد این خوابگاه ۷۵۰ نفره است اما با توجه به اینکه برخی از دانشجویان دختر شهرهای نزدیک استان مازندران نیز متقاضی اسکان در خوابگاه بودند باوجود آنکه از لحاظ قانونی به شهرهای نزدیک خوابگاه تعلق نمی گیرد اما به دلیل حفظ امنیت دختران تصمیم بر این شد که بر تعداد تخت ها افزوده شود تا اکثر دانشجویان دختر در خوابگاه اسکان داده شوند.

وی ادامه داد: البته ۱۲۵ سوئیت این خوابگاه دو خوابه است که دانشجویان سال بالاتر در اتاق های دو نفره و سه نفره هستند و دانشجویان سال اول و شهرهای نزدیک در اتاق های چهار نفره اسکان پیدا کردند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) دو خوابگاه برای پسران با ظرفیت ۵۰۰ نفر وجود دارد و همچنین یک خوابگاه پسرانه با ظرفیت ۱۵۰ نفر و یک خوابگاه دخترانه با ظرفیت ۱۵۰ نفر در شهر ساری واقع شده است.

حق شناس با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری یک هزار و ۸۰۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران اسکان داده شدند، گفت: در سه خوابگاه پسرانه حدود ۶۵۰ دانشجو و در سه خوابگاه دخترانه بالغ بر یک هزار و ۱۵۰ دانشجو اسکان دارند.

وی عنوان کرد: در سال جدید تحصیلی ۹۷ تعداد ۸۵۰ دانشجوی دختر و پسر از تمامی رشته ها در دانشگاه علوم پزشکی مازندران قبول و ثبت نام شدند که ۷۲۰ دانشجو ورودی مهر و ۱۳۰ دانشجو ورودی بهمن ماه هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.