جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

مسابقات بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در رشته های مختلف در حال پیگیری است

تکلیف برگزیدگان بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت تا عصر امروز مشخص می شود

حفظ

مسابقات مرحله نهایی بخش آوایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته های مختلف طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ مهرماه در مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی زیباکنار گیلان در حال پیگیری است و تا عصر امروز و قبل از آیین اختتامیه نهایی این دوره از جشنواره، برگزیدگان این بخش در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان معرفی می شوند.

به گزارش مفدا، مسابقات مرحله نهایی بخش آوایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته های مختلف طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ مهرماه در مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی زیباکنار گیلان در حال پیگیری است و تا عصر امروز و قبل از آیین اختتامیه نهایی این دوره از جشنواره، برگزیدگان این بخش در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان معرفی می شوند.

در بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت ۱۵ رشته وجود دارد. رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ سوره واقعه با ترجمه، حفظ یک جزء پیوسته، حفظ سه جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ده جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۲۰ و حفظ کل قرآن و همچنین اذان، دعا ومناجات خوانی، آیین سخنوری، ترجمه خوانی و نیز تواشیح و همخوانی رشته هایی هستند که در بخش آوایی متسابقین باید رقابتهای خود را برگزار کنند.

روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه در دومین روز از برگزاری مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، مسابقات بخش آوایی در نوبت صبح در رشته های تحقیق برادران، حفظ کل برادران، حفظ ۵ و ۱۵ جزء خواهران، حفظ کل خواهران زیر نظر داوران مربوطه برگزار شد و متسابقین در این رشته ها، رقابتهای خود را دنبال کردند. همچنین روز پنجشنبه مسابقات بخش معارف قرآنی نیز در مجتمع زیباکنار برگزار شد.

همچنین در نوبت عصر روز پنجشنبه مسابقات رشته های مختلف بخش آوایی از جمله رشته های حفظ ۱۵ و ۲۰ جزء برادران، ترتیل خواهران، حفظ ۲۰ جزء خواهران برگزار شد.

در ادامه برگزاری مسابقات بخش آوایی، روز جمعه در نوبت صبح مسابقات در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی پیگیری خواهد شد. مسابقات رشته های دعاخوانی و اذان برادران، رشته های حفظ ۵و ۱۰ جزء خواهران و حفظ ده جزء خواهران برگزارمی شودوتکلیف برگزیدگان این رشته ها مشخص خواهد شد.

در بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی در رشته های تواشیح، حفظ ۵ و ۱۰ جزء در مجموع در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی ۳۳ جایزه به برگزیدگان اعطاء خواهد شد. همچنین در بخش آوایی و در سه رشته حفظ ۱۵، ۲۰ و حفظ کل قرآن کریم در مجموع ۳۶ جایزه به برگزیدگان سه گروه کارکنان، اساتید ودانشجویان اعطاء خواهدشد.

همچنین در بخش آوایی و در دو رشته ترتیل و تحقیق قرآن کریم در مجموع ۳۶ جایزه به برگزیدگان گروه های اساتید، کارکنان و دانشجویان تعلق خواهد گرفت. در رشته های دعا و مناجات و آیین سخنوری نیز در مجموع ۲۷ جایزه به برگزیدگان این رشته ها در آیین اختتامیه سوم اعطاء خواهد شد.

ضمن اینکه در رشته های اذان و ترجمه خوانی در مجموع ۲۷ نفر از برگزیدگان در سه گروه اساتید، کارکنان ودانشجویان جوایز خود را در مراسم نهایی اختتامیه از مسوولان برگزار کننده جشنواره دریافت می کنند.

مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سه رده اساتید، دانشجویان و کارکنان طی روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهر ماه در شش بخش آوایی، کتبی( معارف قرآنی) ، هنری، فناوری، پژوهشی و ادبی در مجتمع تفریحی- فرهنگی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال برگزاری است.

حدود یک‌هزار میهمان شامل متسابقین، کادر داوری، کادر اجرایی، کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، خبرنگاران و تیم‌های رسانه‌ای، سرپرستان تیم‌های اعزامی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه روز میزبان مجتمع فرهنگی- تفریحی زیباکنار ( استان گیلان) هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.