جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹

در گفتگو با مدیر امور دانشجویی دانشگاه مطرح شد:

راه اندازی خوابگاه نودانشجویان دانشگاه برای اولین بار

حکیمیان

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: مدیریت امور دانشجویی، امسال توانست برای نخستین بار، خوابگاه اختصاصی را ویژه نودانشجویان پسر دانشگاه فراهم کند. به همین مناسبت گفت و گویی با امیرحسین حکیمیان مدیر امور دانشجویی انجام شد، که از شما دعوت به خواندن این مصاحبه می کنیم.

اولویت اسکان دانشگاه با دانشجویان ورودی جدید است

مدیر امور دانشجویی در ابتدا بااشاره به این نکته که امسال قریب به 500 نفر از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه، متقاضی خوابگاه بودند، بیان کرد: مدیریت امور دانشجویی دانشگاه توانست با برنامه ریزی های صورت گرفته، از ابتدای ورود نودانشجویان، اتاق ها و فضاهای ویژه ورودی های جدید را به این عزیزان اختصاص دهد. وی در همین راستا گفت: اولویت نخست دانشگاه، اسکان نودانشجویانی است که با توجه به شرایط سنی و تجربه کم، نیازمند حمایت بیشتری هستند و باید در خوابگاه های تحت پوشش دانشگاه اسکان یابند. حکیمیان در ادامه با تأکید بر امکانات، ظرفیت و مقدورات محدود دانشگاه، اذعان داشت: پیش از این هم عنوان شد که آخرین خوابگاه تاسیس شده در دانشگاه قدمتی بیش از بیست سال دارد و متأسفانه زیرساخت های لازم برای پیش بینی برون رفت از مسائل بافت های فرسوده و افزایش ظرفیت جدید، دیده نشده بود. وی در همین راستا با اشاره به این موضوع که ما امروز میراث دار مشکلات و مسائل گذشتگان هستیم، بیان کرد: خوابگاه های استیجاری بار مالی سنگینی را به دانشگاه تحمیل می کردند که ادامه این روند مخاطرات جدی را برای فراهم آوری تسهیلات رفاهی در دیگر زمینه ها ایجاد می کرد.

راه اندازی خوابگاه نودانشجویان دانشگاه برای نخستین بار

مدیر امور دانشجویی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امسال دانشگاه، پس از سال ها توانست برای نخستین بار یکی از خوابگاه های ملکی خود را به نودانشجویان عزیز اختصاص دهد تا با برنامه ریزی ویژه ای بتواند دانشجویان را برای ادامه مسیر تحصیلی راهنمایی و هدایت کند. حکیمیان بااشاره به راه اندازی خوابگاه دانش ویژه نودانشجویان پسر دانشگاه افزود: این خوابگاه با ظرفیت 200 نفر، پذیرای کلیه دانشجویان ورودی جدید در تمامی رشته هاست. وی در همین راستا اذعان داشت: این موضوع از مدت ها قبل و سال های گذشته از اهداف جدی معاونت بود، که متأسفانه در هیچ دوره ای عملیاتی نشده بود و ما توانستیم با برنامه ریزی هایی که از ابتدای تابستان داشتیم این موضوع را  اجرایی کنیم.

حمایت ریاست دانشگاه و معاون دانشجویی و فرهنگی برای حل مسأله اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی

حکیمیان در ادامه با بیان این نکته که از نخستین روزهای اعلام موضوع تخلیه خوابگاه، جلسات متعددی با نمایندگان، اعضا و دبیران شورای صنفی مقطع تحصیلات تکمیلی برگزار شد تا با همفکری مسئولین و دانشجویان، بهترین راه حل انتخاب شود، گفت: مسأله بوجود آمده، دغدغه همه مسئولین دانشگاه بود و دکتر آقاجانی ریاست دانشگاه به همراه دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر شهرامی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و دکتر عبداللهیان مدیر حراست دانشگاه بررسی های جدی را برای تأمین منافع دانشجویان انجام دادند. وی خاطرنشان کرد: در همین مسیر با توجه به دستور ریاست دانشگاه بنا شد که وام های ویژه ای به دانشجویان متأهل با هدف تأمین ودیعه مسکن تعلق گیرد، همچنین خوابگاه های دیگری برای اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شد تا بتوانیم این عزیزان را به فضاهای جدید منتقل کنیم. حکیمیان همچنین افزود: این خوابگاه ها به مراتب کیفیت و وضعیت مطلوب تری نسبت به خوابگاه قبلی دارند و بار مالی زیادی را به دانشگاه تحمیل نمی کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.