جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰

قاری ممتاز مصری:

جهان در شناخت علوم قرآن هنوز به عمق این دریای پهناور نرسیده است

قاری مصری

قاری ممتاز مصری گفت:جهان در شناخت علوم قرآن در کنار ساحلی قرار دارد که هنوز به عمق این دریای پهناور نرسیده است.

به گزارش مفدا گیلان/ در ادامه برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در حاشیه این رویداد بزرگ قرآنی، روز جمعه ۱۹ مهرماه در نشست تخصصی و با موضوع آشنایی با شیوه ها و فنون تلاوت قرآن کریم برای علاقه مندان برگزار شد.

در نشست تخصصی و با موضوع آشنایی با شیوه ها و فنون تلاوت قرآن کریم استاد محمد الفهمی عصفور قاری ممتاز مصری در کارگاه آشنایی با شیوه ها و فنون تلاوت قرآن کریم به تعلیم این اصول پرداخت.

وی در این کارگاه، قرآن را کتابی معرفی کرد که جهان در شناخت علوم آن در کنار ساحلی که هنوز به عمق دریای پهناور آن نرسیده قرار دارد و با اشاره به این نکته که همه ی موجودات از نور پیامبر اکرم(ص) خلق شده اند قران کریم را متعلق به اهل بیت دانست.

 عصفور همچنین ذکر کرد: در مسئله ی قرائت قرآن کریم مسئله گوش دادن و انتقال قرائت بسیار مهم است و در نحوه ی انتقال باید دقت زیادی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه که قرآن یک سنت عملی بوده که دارای اصول و فرش الحروف می باشد افزود: اهل بیت و سایر راویان در زمینه ی اصولِ قران کریم اختلافی نداشته اند و آنچه که باعث تفاوت در بین راویان قران کریم می شود فرش الحروف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: هرقدر در زمینه ی مسائل قرآنی به جلو گام برداریم باز هم کم است و امیدواریم که در عین حال که با ظاهر قرآن به صورت سطحی اشنا می شویم به عمق مفاهیم این کتاب بزرگ نیز پی ببریم و به آن عمل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.