جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲

قاری ممتاز مصری:

اهتمام وزارت بهداشت ایران در حوزه قرآن و عترت در جهان بی‌نظیر است

قاری مصری

استاد و قاری ممتاز مصری در حاشیه برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، گفت: حقیقتا برای اولین بار است که می‌بینم در وزارت بهداشت یک کشور، مرکز قرآنی دایر است و این اهتمام و توجه در وزارت بهداشت ایران در جهان بی نظیر است.

محمد فهمی عبدالسید عصفور از اساتید و قاریان ممتاز کشور مصر در گفت‌وگو با مفدا در خصوص جایگاه جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: بسیار خوشحال هستم که در این جشنواره دعوت به حضور شده‌ام و می‌توانم تمامی قاریان و حافظان قرآن کریم شرکت کننده در این جشنواره را از نزدیک ببینم.

وی به برگزاری جلسه‌ای در حاشیه جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت اشاره کرد و ادامه داد: در جلسه‌ای که امروز در حاشیه برگزاری این جشنواره خواهیم داشت به موضوعاتی از جمله قرائت و آداب تلاوت قرآن کریم خواهیم پرداخت که امیدوارم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

این قاری بین الملل و ممتاز قرآن کریم از کشور مصر به سفرهای خود به کشور ایران اشاره کرد و بیان داشت: چندین بار تا کنون به کشور ایران سفر داشته‌ام و چندین ماه است که در ایران زندگی می‌کنم و از ابتدای سفر به ایران با تعدادی از قاریان دیدار داشته‌ام. برخی از این قاریان حافظ کل قرآن کریم بوده‌اند و برخی در زمینه داوری و مباحث علمی و پژوهشی به بحث موضوعاتی پرداخته‌اند و خداوند را شاکریم که همه در جایگاه‌های مناسبی قرار دارند.

عصفور در خصوص جایگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه قرآن و عترت، گفت: حقیقتا برای اولین بار است که می‌بینم در وزارت بهداشت یک کشور، مرکز قرآنی دایر است و تا کنون چنین چیزی در دیگر کشورها مشاهده نشده است.

وی اضافه کرد: این که وزارتی تا این اندازه توجه به حوزه قرآنی داشته باشد در جهان کم نظیر و یا بی نظیر است و من به شخصه در دیگر کشورها ندیده‌ام و این بحث را در کشور ایران به فال نیک می‌گیرم.

این قاری ممتاز مصری در پایان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، بیان کرد: در این وزارت قاریان و حافظانی وجود دارند که دارای تخصص پزشکی هستند و یا کارمندان وزارت بهداشت می‌باشند و علی رغم این که مسئولیت‌های درمانی و اداری دارند اما کار اصلی و اهتمام اصلی خود را قرآن می‌دانند که این نکته بسیار قابل تامل است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.