یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲

برنامه های هفته سلامت روان اعلام شد.

گفتگوی اختصاصی مفدا با سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی

مشاوره سبزوار

سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه از برنامه های هفته سلامت با هدف ارتقا سطح سلامت روان دانشجویان خبر داد.

به گزارش مفدا مطهره ملکوتی فر سرپرست اداره مشاوره دانشجویی با اعلام این خبر افزود : در آستانه دهم اکتبر مصادف با ۱۸ مهر ماه روز جهانی سلامت روان که از سوی سازمان بهداشت جهانی با شعار "جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر" نامگذاری شده است.

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی در گرامیداشت این هفته برنامه هایی را با هدف ارتقا سطح سلامت روان دانشجویان در نظر دارد.

وی به تشریح  برنامه های هفته سلامت روان پرداخت و افزود: برگزاری اردوی تفریحی آموزشی با موضوع مهارت های پیش از ازدواج و معرفی کتاب عشق ویرانگر در رودخانه ششتمد، برگزاری کارگاه فرصت ها و چالش ها در روابط عاطفی در دانشکده پرستاری جوین و همچنین در مجتمع حضرت زینب (س)، برگزاری کارگاه خودتنظیمی هیجانی در مجتمع خوابگاهی امام رضا (ع)، دعوت از فرمانده نیرو انتظامی و سخنرانی ایشان با موضوع خودمراقبتی در آسیب های اجتماعی و همچنین برگزاری کارگاه تربیت جنسی کودک ویژه کارکنان، اکران فیلم سینمایی حریم شخصی با موضوع دنیای مجازی، باید ها و نباید ها در دانشکده پرستاری جوین، از اقدامات اداره مشاوره در این هفته می باشد. و همچنین با توجه به نام گذاری اولین روز هفته سلامت روان با موضوع سبک زندگی سالم، استخر دانشگاه حکیم در روز جمعه در دو سانس برای دانشجویان محترم رزرو شد.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم در برنامه ریزی های هفته سلامت روان از دانشکده پرستاری جوین نیز غافل نشویم؛ افزود:

 امسال نام گذاری ایام هفته سلامت روان بر طبق جدول ذیل بوده و برنامه های اجرایی اداره مشاوره نیز  منطبق با آن برگزار می گردد که امیدوارم با استقبال خوب دانشجویان روبرو شود :

 ·        چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷ دانشجو، امید و سبک زندگی سالم

·        پنجشنبه ۱۹ مهر ۹۷ دانشجو، خود مراقبتی در آسیب های اجتماعی

·        جمعه۲۰ مهر۹۷ دانشجو، دنیای مجازی بایدها و نبایدها

·        شنبه ۲۱ مهر۹۷ دانشجو، تاب آوری و سرسختی

·        یکشنبه ۲۲ مهر۹۷ دانشجو، همسازی با محیط اجتماعی و خانواده

·        دوشنبه ۲۳ مهر۹۷دانشجو، فرصت ها و پرتگاهها در روابط عاطفی

·        سه شنبه ۲۴ مهردانشجو، خودتنظیمی در اختلالات هیجانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.