دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

معاون فرهنگی دانشجویی تأکید کرد:

لزوم هماهنگی بیشتر کمیته‌های انجمن علمی دانشجویان دانشکده‌ها با معاونت فرهنگی دانشجویی

شورای نظارت بر انجمن علمی

دکتر علی شیخیان در دومین جلسه شورای نظارت بر انجمن‌های علمی دانشگاه بر لزوم ارتباط و هماهنگی بیشتر دانشکده‌ها با معاونت و هم‌اندیشی برای پیشبرد اهداف انجمن‌های علمی دانشجویی تأکید کرد.

به گزارش مفدا لرستان هم‌اینک دومین جلسه شورای نظارت بر انجمن‌های علمی دانشگاه در سالن جلسات معاونت با حضور معاون و مدیر فرهنگی در حال برگزاریست. معاون فرهنگی دانشجویی در این جلسه اظهار داشت: هدف از این جلسه هماهنگی بیشتر بین دانشکده ها با معاونت، شناخت نقطه ضعف و قوت فعالیت‌های این انجمن‌ها است.

 وی ادامه داد  انجمن‌های علمی دانشجویی متشکل از دانشجویان علاقه‌مند به مشارکت در فعالیت‌های علمی در یک دانشکده و دانشجویان کلیه گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی یک رشته دانشگاهی متناظر با همان رشته به شمار می‌روند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود هدف ما حمایت از فعالیت­های علمی دانشجویی و وبکارگیری توان علمی آنان در امر پژوهش و علم است که در این زمینه لازم است بینش علمی دانشجویان با بهره­گیری از توان علمی اعضای هیأت علمی توأم باشد.

در ادامه جلسه سیده هاجر موسوی مدیر فرهنگی گفت: علی‌الرغم ابلاغ آیین‌نامه‌های انجمن علمی پس از دو سال همچنان در پیشبرد اهداف و فعالیت ضعیف هستیم.

وی تأکید کرد مستندات ارسالی از سوی دانشکده‌ها راضی‌کننده نیست هدف کمیته انجمن علمی‌ها در دانشکده‌ها نظارت و حمایت است، ما از دانشکده‌ها به عنوان نماینده معاونت انتظار فعالیت بیشتر داریم، اینکه معاونت فرهنگی دانشجویی بتواند در این زمینه بر تمامی انجمن علمی‌های دانشکده‌ها نظارت داشته باشد میسر نیست لذا کمیته‌های نظارت بر انجمن علمی‌های مستقر در دانشکده‌ها باید این وظیفه مهم را انجام دهند.

سیده هاجر موسوی در پایان اضافه کرد انتظار داریم حداقل ترمی یک بار جلسات این کمیته‌ها در دانشکده‌ها برگزار شود.

در ادامه کارشناس مسئول انجمن‌های علمی دانشجویی مرتضی رشیدی ضمن تقدیم ابلاغ برخی از اعضای هیأت علمی و دانشجویان گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان دارای ۲۲ انجمن علمی ثبت شده است که برخی از آنها فعالیتی ندارند و کار مهم کمیته نظارت دانشکده‌ها پیگیری و نظارت مستمر برای افزایش فعالیت آنهاست.

 وی ادامه داد ترکیب نظارت بر انجمن‌های علمی دارای سه بخش است: در سطح وزارت، دانشگاه و دانشکده، وی سپس ساختار اعضای شورای نظارت بر انجمن‌های علمی دانشجویی را اینگونه شرح داد:

رییس شورا: دکتر علی شیخیان

دبیر شورا: سیده هاجر موسوی

دبیرخانه شورا: مرتضی رشیدی

نماینده رییس دانشگاه: دکتر مژگان خادمی

نماینده تام‌الاختیار معاونت پژوهشی: دکتر مجتبی خاکساریان

نماینده تام‌الاختیار معاونت آموزشی: دکتر مهرداد غلامی

نماینده دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی: فردین حیدری

نماینده دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی: فردین حیدری

نماینده دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی: آرش نجفی

در ادامه مصطفی نجفی به مشکلات عدیده مالی بر سر راه انجمن‌های علمی دانشکده بهداشت و تغذیه اشاره کرد و گفت: علی‌الرغم اختصاص ۲۰ درصد از بودجه فرهنگی به انجمن‌های علمی، عملا مقدار ناچیزی به آنان تعلق می‌گیرد بخاطر مشکلات مالی با وجود پتانسیل و انرژی خوب، دانشجویان این دانشکده انگیزه برای فعالیت در انجمن‌ها ندارند.

در پایان هر کدام از اساتید مشکلات دانشکده‌های خودر ا با مسئولان معاونت در میان گذاشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.