سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴

سخن ریاست دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص ششمین یادمان شهدا و گرامی داشت شهدای نسل سوم انقلاب اسلامی

یادواره

یکی از فعالیت‌های ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی جهرم، برگزاری سالانۀ یادواره شهداست، یادواره شهدایی که در ششمین دورۀ آن به برکت دعوت معنوی شهدا و عنایات ویژه آنان به خصوص شهدای دانشگاه و شهدای گمنام دانشگاه؛ به قدوم شما میهمانان بزرگوار منور شده است.

به گزارش مفدا-جهرم : دکتر رحمانیان ریاست دانشگاه علوم پزشکی جهرم در یادواره شهدای دانشگاه با سلام و درود الهی بر روان پاکِ شهدای راه حق و سلام درود خداوند به روح پر فتوح امام شهدا و سلامی به لطافت بال فرشتگان بر خانواده‌های معظم و معزز شهدا  و ضمن عرض سلام و خیر مقدم حضور فرهیختگان، دانشجویان و اساتید حاضر در برنامه، شهادت دخت سه ساله حضرت ابا عبد الله الحسین، حضرت رقیه (سلام الله علیهما) را به همه شما تسلیت گفت.

وی با عنوان اینکه انسان‌ها از منظر علوم رفتاری یا وظیفه‌گرا هستند، یا نتیجه گرا و همه برنامه زندگی خود را بر اساس این دو نگرش تنظیم می‌کنند عنوان کرد : عده‌ای نگاه می‌کنند ببینند چه تکلیفی دارند و عده‌ای به دنبال نتیجه بهتر و سودمندتر هستند. ویژگی یادواره شهدا که از مهمترین برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه در سال‌های قبل و ان شاالله در سالهای آینده خواهد بود، آن است که حیات نورانی شهدا و مرگ با عزت آنان هم برای وظیفه‌گرایان الگو و سرمشق است و هم برای نتیجه گرایان دستاوردهای ارزشمندی دارد.

رئیس دانشگاه همچنین اظهار داشت : یادواره شهدا یعنی فرصت اندیشیدن و کاوش آرمان شهدا و رشادت هایی که یک انسان مومنِ به خداوند در راه رسیدنِ به هدف، با جان و دل انجام داده است. و این امر در درجه اول رسالت، تکلیف و وظیفه ما را در برابر شهدایی که برای آرمان‌های والای این کشور عزیز از جان و زندگی خود گذشتند، روشن و آشکار می‌کند. لذا اگر ما وظیفه‌گرا هستیم امروز تکلیفمان روشن است. حفظ عزت و عظمت ایران اسلامی در سایه ایمان به خدا و تلاش مجاهدانه، بزرگترین وظیفه نسل جوان امروز است که به دوش کشیدن همان پرچم پر افتخار شهداست.

وی همچنین بیان کرد :  اگر ما معتقدیم به ابدیت و زندگی جاودان، یک اندیشه نتیجه‌گرا می‌گوید، میخواهم در ابدیت زنده و متنعِّم باشم و این همان شرفی است که خداوند در وصف شهدا با تعبیر «عند ربّهم یرزقون» بیان می‌دارد و یادواره شهدا با الگو سازی و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، همواره در پی هدایت نسل‌های جوان انقلاب اسلامی به این مسیر سعادت بوده است. از این رو دانشگاه علوم پزشکی جهرم، یادواره شهدا را فرصت مغتنمی برای رسیدن به این اهداف می‌داند.

دکتر رحمانیان در ادامه سخنان خود عنوان داشت :  ششمین یادواره شهدای دانشگاه با رویکرد متفاوتی برگزار می‌شود و آن گرامی‌داشت شهدای نسل سوم انقلاب اسلامی است. شهیدانی که در عصر  زندگی شما دانشجویان بودند، در همین روزگاری که دنیای رسانه‌ای ذهن جوانان را در سیطره خود گرفته است. در همین روزگاری که دیگر سخن از جنگ نظامی آشکار نیست. شهدای نسل سوم انقلاب، جوانانی بودند که دغدغه‌هایی نزدیک به شما دانشجویان داشتند. با این وجود مجاهدانه مسِ وجود خود را تبدیل به طلا کردند و گوهری ارزشمند شدند که همۀ جوانان ما باور کنند، این مسیر تا ابد باز است.

وی از وجوه مشترکی که میان شهدای نسل سوم انقلاب و جوانان وجود دارد سخن گفت و عنوان کرد : این مجوه مشترک ما را بر آن داشت تا ششمین یادواره را به نام و یاد این شهیدان برگزار کنیم تا اگر در پی الگو هستیم که از رهگذر آن بتوانیم به کشورمان، به ایران عزیز و به اسلام خدمت کنیم، ستاره‌هایی را که در همین آسمان تاریک عصر مدرن امروز درخشیدند، بهتر بشناسیم.

دکتر رحمانیان در پایان گفت : بنده بار دیگر حضور همه شما خانواده‌های محترم شهدا، دانشجویان، فرهیختگان، بسیجیان و مردم شهید پرور جهرم خیر مقدم و خوشآمد عرض می‌کنم و از حضور گرم همه مسئولان بزرگوار، تشکر می‌کنم. همچنین از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، بسیج دانشجویی، بسیج کارکنان و جامعه پزشکی، کانون‌های فرهنگی دانشگاه، تیپ ۳۳ نیروی مخصوص المهدی، بسیجیان مسجد امام حسین (ع) و همه بزرگوارانی که در برگزاری این یادواره با شکوه تلاش کردند، سپاسگزاری می‌کنم. امیدواریم دستاورد فرهنگی این یادواره، جدیت و حمیت جوانان دانشجوی ما ما در عرصه علم و دانش و فرهنگ، باشد که نشان دهد، برای همیشه قدردان، رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا هستیم و بر سر این پیمان خواهیم ماند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.