سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۵

برگزاری دوره آموزشی سلامت روان برای دانشجویان همتایار سلامت روان

برگزاری دوره آموزشي سلامت روان براي دانشجویان همتایار سلامت روان

دوره آموزشی سلامت روان برای دانشجویان همتایار سلامت روان برگزار شد .

به مناسبت گرامیداشت هفته 
سلامت روان، اداره مشاوره دانشجویی، جهت دانشجویان همتایار سلامت روان یک دوره آموزشی را در تاریخ ۲۲ مهر ماه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار نمود . 
هدف از برگزاری این دورە آموزشی، آشنایی دانشجویان با ملاک و معیارهای سلامت روان و ابعاد چهارگانه سلامتی بود.
همتایاران با فراگیری این آموزش ها علاوه بر رعایت اصول سلامت روانی جهت خودشان، قادر خواهند بود طبق آیین نامه همتایاران سلامت روان وزارت متبوع با همدلی و ارتباط با سایر دانشجویانی که مشکلات دوران دانشجویی دارند در پیشگیری و درمان دانشجویان آسیب پذیر با ارجاع آنان به اداره مشاوره دانشجویی کمک نمایند.
در ادامه از دانشجویان همتایار خواسته شد تا با ایده پردازی و خلاقیت برنامه هایی در جهت حفظ و ارتقا سطح سلامت روانی اجتماعی دانشجویان و ایجاد نشاط و انگیزه در دانشگاه خلق کنند و عملی نمایند.
ضمنا آموزش های دیگری که در جلسات بعدی به همتایاران سلامت روان آموزش داده می شود، در خصوص کمک به دانشجویان در پیشگیری از افت تحصیلی، پیشگیری از رفتارهای خود آسیب رسان و پیشگیری از سومصرف مواد خواهد بود.
همتایاران سلامت روان، دانشجویانی هستند که به مسایل روانشناختی علاقه داشته و در کلاس های آموزشی اداره مشاوره دانشجویی شرکت کرده و با توانمندی و درک مشکلات دانشجویان در جهت بهبود وصعیت روانی اجتماعی و تحصیلی آنان با اداره مشاوره همکاری می نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.