شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱

خدمت‌رسانی دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان به روستاییان محروم رودبار

پنجمین ارودی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال 97

پنجمین اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در سال ۹۷ به همت کانون فعالیت‌های جهادی، با محوریت بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی با حضور ۲۵ دانشجو و پزشک عمومی و متخصص ، دندانپزشک و ماما در روستاهای لیافو و دلدیم برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان در قالب گروه‌های تخصصی دندانپزشکی، پزشکی، مامایی، غربالگری، فرهنگی - آموزشی  در  اردوی جهادی یک روزه در مدرسه روستای لیافو و دلدیم حاضر و به ارایه خدمات پرداختند.

در این اعزام ۲۵ دانشجوی جهادگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان به همراه یک متخصص، یک پزشک عمومی، یک دندانپزشک و ماما، راهی روستاهای محروم لیافو و دلدیم شدند.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه  علوم پزشکی گیلان، در حاشیه برگزاری اردوی کانون فعالیت‌های جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فعال بودن ۱۰ کانون دانشجویی حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،گفت: کانون فعالیت‌های جهادی یکی از ۱۰ کانون این دانشگاه است و تمامی کانون‌ها با برنامه ریزی دقیق در حال انجام فعالیت‌های مختلف هستند.

فیروز نصیرزاده با بیان این که درطی سال جاری تاکنون پنجمین اردوی کانون فعالیت‌های جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مناطق و محلات محروم استان گیلان برگزار شده است ، افزود: امروز پنجمین اردوی کانون فعالیت‌های جهادی دانشجویان دانشگاه را با محوریت بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در دبستان روستای لیافو و دلدیم رودبار شاهد هستیم.

وی ضمن تقدیر از زحمات دانشجویان و تیم بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: امیدواریم ، با ارایه خدمات مطلوب بهداشتی ، درمانی در روستاها، محلات و مناطق محروم استان که دسترسی به مراکز بهداشتی درمانی ندارند، بتوانیم با حضور دانشجویان و پزشکان دلسوز گامی در جهت محرومیت زدایی برداریم.

مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان رودبار نیز با بیان اینکه این اقدام خداپسندانه با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه، مجمع خیرین سلامت استان و مدیریت شبکه بهداشت شهرستان رودبار در حال برگزاری است، روستای دلدیم و لیافو از روستاهای دور افتاده بخش رودبار و داری ۴۰۰ نفر جمعیت است.

دکتر صمد بختیار در ادامه اجتماعی سازی مقوله سلامت و نظام ارجاع سلامت را از برنامه‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواند و اظهار کرد: در این راستا  ارتباط تنگاتنگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مردم ایجاد شده است.

وی ضمن تقدیر از دانشجویان و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، استمرار این کار جهادی در روستاهای دور دست گیلان با حضور پزشکان متخصص چشم، ارتوپدی و قلب را خواستارشد .

امیر حسین یوسفی- دبیر کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با بیان اینکه امروز پنجمین اردوی کانون فعالیت‌های جهادی را با حضور بیش از ۴۰ تن از دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی، یک متخصص داخلی و پزشک عمومی و یک دندانپزشک در روستاهای محروم رودبار شاهد هستیم .

وی در ادامه تعداد مراجعانی را که خدمات پایش سلامت و غربالگری به آنها ارایه شد را بیش از ۱۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: ۴۸ نفر نیز توسط داندانپزشک معاینه و از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند شدند.

یوسفی ضمن تقدیر از حمایت و همکاری مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز امیدواری کرد، تا با حضور پزشکان متخصص بتوانیم خدمات بهتری را به بیماران مناطق محروم ارایه کنیم.

لازم به ذکر است، بخش غربالگری، کنترل فشار خون، قندخون و مشاوره پرستاری، ویزیت رایگان پزشک عمومی و متخصص، آموزش و مشاوره بهداشت همراه با پمفلت‌های آموزشی، زیارت مجازی حرم امام رضا(ع) با عینک سه بعدی VR ، مشاوره و آموزش بهداشت دهان و دندان همراه با اهدا مسواک و خمیردندان، ویزیت، معاینه و مشاوره مامایی همراه با ارجاع موارد اورژانسی، ویزیت دندانپزشک و ارائه خدمات درمانی با کلینیک سیار دندانپزشکی،مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان از جمله خدماتی بود که در پنجمین اردوی کانون فعالیت‌های جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مراجعان ارایه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.