یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴

برگزاری کارگاه "من، دیگران و احساس خوب" در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

برگزاری کارگاه "من، دیگران و احساس خوب" روابط اجتماعی  دردانشگاه علوم پزشکی جهرم

روابط اجتماعی؛ رکنی مهم برای زندگی سالم است ٧۵ درصد اوقات روزانه فرد صرف ارتباطات می شود و موفقیت های یک فرد به روابط اجتماعی آن بستگی دارد و محرومیت از آن به اندازه عوارض ۱۵ نخ سیگار کشیدن یک فرد در روز است.

به گزارش مفدا- جهرم "  وحیده قائمی فر مشاوره دانشگاه علوم پزشکی جهرم  در کارگاه "من، دیگران و احساس خوب" که با هدف شاد زیستن در تاریخ  ۹۷/۰۷/۲۸ در معاونت درمان دانشگاه برگزار شد عنوان کرد :  برقرار کردن ارتباط با دیگران بسیاری از نیاز های فرد را برطرف می کند و نشاط فردی و اجتماعی را فراهم می سازد

وی ضمن عنوان این مطلب که ٧۵ درصد اوقات روزانه افراد صرف ارتباطات می شود گفت :  موفقیت های یک فرد به روابط اجتماعی  او بستگی دارد و محرومیت از آن به اندازه عوارض ۱۵ نخ سیگار کشیدن یک فرد در روز است و افرادی که از زندگی و روابط اجتماعی خود راضی هستند ۴ تا ٧ سال جوان تر به نظر می رسند  .

به گفته ی مدرس این کارگاه حالت شخصیت فرد شامل والد، کودک و بالغ می شود و چیزی که فرد بیشتر تحت تاثیر آن قرار دارد و موجب نکوهش و سرزنش او می گردد والد است  .

کارشناس مشاوره دانشگاه با عنوان این که؛ والد، پدر و مادر درون ما است و فرد در زندگی با دو نوع والد حمایت گر و نکوهش گر که هیچ وقت او را تشویق نمی کند سر و کار دارد اظهار داشت :  صدا های ذهنی که ما را نفی می کند همان والد نکوهش گر  است و در بسیاری از افراد این والد آنقدر قوی و بزرگ است که حتی کودک درون افراد دیگر را سرکوب می کنند  .

مدرس کارگاه؛  عاطفه، احساس و تمام مسائل ذهنی انسان که نیاز به مراقبت و محبت دارد را تعریف کودک درون دانست و گفت : کودک درون خود را رها سازید و از قالب خشک بودن بیرون آیید. کودک درونتان علاقمند به شنیدن پیام های چون، دوستت دارم، مواظبت هستم، تو را همان طوری که هستی می پذیرم و غیره است، با برآورده کردن نیاز های کودک درون خود، او استرس و غم شما را کاهش می دهد  .

به گفته مدرس  کارگاه بالغ همان منطق و عقل فرد و چگونه رفتار کردن فرد با دیگران است و ربطی به تحصیلات دانشگاهی فرد ندارد و چیزی است که فرد با آن فکر می کند.

گفتنی است : این کارگاه یک روزه به مناسبت هفته سلامت زنان توسط دفتر خدمات پرستاری معاونت درمان دانشگاه و با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه و  با حضور ۴۵ نفر از پرسنل برگزار شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.