دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳

از ۱۶ تا ۱۸ آذر ماه؛

هفدهمین کنگره‌ بین‌المللی تغذیه انترال و پرنترال آسیا به همت دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار می‌شود

سمنان

در کنگره بین‌المللی "پنسا"، اساتیدی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، لهستان، چک، هلند و ... حضور دارند و به ارایه آخرین دستاوردها در زمینه تغذیه در بیماران بدحال و بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه به منظور کاهش میزان سوء تغذیه و مرگ و میر می‌پردازند.

به گزارش مفدا سمنان، دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان و دبیر اجرایی کنگره ضمن اعلام این خبر گفت: این کنگره از ۱۶ تا ۱۸ آذر ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

وی هدف اصلی از برگزاری این کنگره را اهمیت تغذیه مناسب در بیماران بدحال و لزوم حمایت تغذیه‌ای در بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه به منظور کاهش میزان سوءتغذیه، ناتوانی‌ها و مرگ و میر اعلام کرد.

دبیراجرایی کنگره "پنسا" گروه‌های هدف این کنگره را شامل گروه‎های تغذیه (دانشجویان، کارشناسان، کارشناسان ارشد و دکتری تغذیه)، پزشکان عمومی، داروسازان، متخصصان اطفال، متخصصان بیهوشی، متخصصان غدد، متخصصان داخلی،طب سالمندی، کارشناسان و کارشناسان ارشد پرستاری و صنایع غذایی و کارشناسان مامایی عنوان کرد.

شادنوش افزود: در این کنگره اساتیدی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، لهستان، چک، تایلند، بلژیک، اندونزی و هلند حضور دارند و در طی سه روز برگزاری کنگره به ارایه آخرین دستاوردها در زمینه تغذیه در بیماران بدحال و بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه و سایر بخش های درمانی به منظور کاهش میزان سوء تغذیه و مرگ و میر می‌پردازند.

این کنگره دارای حداکثر امتیاز بازآموزی برای گروه‌های هدف است و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.pensa۲۰۱۶.comمراجعه کنند.

دکتر عبدالرضا نوروزی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس انجمن تغذیه بالینی آسیا و دبیر علمی این کنگره اظهار کرد: این کنگره به همت دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و سمنان، انجمن علمی تغذیه ایران و با همکاری دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد، معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود.

نوروزی در خصوص انجمن تغذیه‌ انترال و پرنترال آسیا (PENSA) گفت: این انجمن در سال ۱۹۹۵ در تایلند و با همکاری گروهی از پزشکان از کشورهای ژاپن، چین، اندونزی، مالزی، فیلیپین، پاکستان و تایلند تاسیس شد و هدف از تاسیس آن، ایجاد بستری مناسب برای پزشکان و متخصصان فعال در زمینه حمایت‌های تغذیه‌ای بیماران بستری در بیمارستان است تا بتوانند اطلاعات علمی و تجربیات بالینی خود را تبادل کنند که از زمان تاسیس تا کنون، رشد چشمگیری داشته است و در واقع کنگره PENSA گردهمایی علمی و آکادمیک افرادی است که در زمینه حمایت‌های تغذیه‌ای فعالیت می‌کنند و هر سال در یک کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: از مهمترین اهداف این انجمن می‌توان به ایجاد بستر مناسب برای تحقیق و توسعه در زمینه حمایت‌های تغذیه‌ای در کشورهای آسیایی، ایجاد بستر مناسب برای تبادل اطلاعات علمی و تجربیات بالینی در زمینه‌ حمایت‌های تغذیه‌ای همسو با بهبود مراقبت کلی از بیماران، ایجاد زمینه آموزش و افزایش آگاهی پزشکان از اهمیت حمایت‌های تغذیه‌ای در بیماران بستری، ایجاد ارتباط مناسب میان انجمن‌های تغذیه‌ای بین المللی و انجام فعالیت‌های مربوط به حمایت‌های تغذیه‌ای برای بیماران بستری بدون دخالت سیاسی اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.