سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸

بیانیه دانشگاه علوم پزشکی یزد بمناسبت 16 آذر روز دانشجو

بیانیه 16 آذر

16 آذر نماد استعمار ستیزی دانشجو و عینیت بخشی به آرمانهای بلند انقلاب است

و بار دیگر 16 آذر.....

و بار دیگر حکایت زرین بیداری نسلی از امت ایران بنام دانشجو و پژواک فریادی به بلندای رهایی و استکبار ستیزی

امروز دشمن بیشترین سرمایه گذاری خود را در دانشگاه ها کرده است و این دانشگاه ها هستند که مورد هجمه دشمنان بوده از این رو دانشجویان باید هوشیار باشند و آگاهی و بصیرت خود را افزایش دهند.

آذر ، نماد استعمار ستیزی دانشجو و عینیت بخشی به آرمانهای بلند انقلاب است 16 آذر ، نه تنها نماد استعمار ستیزی دانشجو است، بلکه نماد دانش و عینیت بخشی به آرمانهای بلند انقلاب و همچنین موفقیت های علمی و معنویستکه با خون شهیدان تقدس یافته که امروز برگی از تاریخ را به خود اختصاص داده اند تا به عنوان الگوی دانشجویان در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی باشند.

بزرگی این روز منحصر به بیداری دانشجویان نبود بلکه روزی بود که دانشجویان توانستند مستکبر جهانی را تشخیص داده و برای اولین بار شعار مرگ بر آمریکا را سر دهند . در 16آذر سال 32 خونهای به زمین ریخته شده به درختی تناور به نام جنبش دانشجویی مبدل گشت که هدف اصلی آن مبارزه با استبداد و استکبار بود.

بنابراین نقش و مسئولیت دانشجو پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم در زمینه آموزش که مرتبط با نیل به فتح قله های علمی می باشد و هم در زمینه ترویج فرهنگ در جامعه که بستر مناسب برای سایر موفقیت ها فراهم می کند ؛ خطیر و حساس شده است که علاوه بر بالندگی در زمینه علمی، آموزشی و پژوهشی بایستی نسبت به رویدادها و مناسبات اجتماعی و سیاسی جامعه نیز حساس باشد و مسیر سرنوشت خود و جامعه را با سعی و دور اندیشی هدایت کند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر و جبهه علم و فناوری و تبریک این روز به محضر دانشجویان و دانشگاهیان ، اعتقاد دارد که جامعه دانشگاهی چشم و چراغ و نبض تپنده ی کشور بوده و همچنان با بصیرت، جهاد علمی و با استفاده از تمام پتانسیل در سنگر دانایی حضوری فعال دارد و در راه رفاه کشور و ملت خواهد کوشید. و دانشجویان نیز همچنان که باید در عرصه علم آموزی تلاش کنند باید متعهد به سرنوشت ملی میهن اسلامی باشند و با بصیرت و آگاهی خودشان مسائل سیاسی و روز کشور را تحلیل و در جامعه نیز به روشنگری و تشریح رویدادهای مختلف بپردازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.