چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی:

هنر وسیله ای برای انتقال واقعیت هاست/باید از هنر حمایت شود

آل هاشم مالزی تا بیجی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در ویژه برنامه بزرگداشت مقام شامخ‌ وحید نومی گلزار بر حمایت مسئولان کشور از هنر و هنرمندان تاکید کرد.

به گزارش مفدا تبریز حجة الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در ویژه برنامه بزرگداشت مقام شامخ شهید وحید نومی گلزار از برگزاری مراسم با حضور خانواده شهدای حرم وخانواده شهید نومی گلزار ابراز خرسندی کرد و از دانشجویان و مسئولانی که در برگزاری این برنامه نقش داشتند تشکر کرد.
وی در این ویژه برنامه گفت:سیل جمعیت حاضر در کربلا اربعین وحضور مردم در مراسم اربعین کربلا به برکت خون شهداست، بنی امیه ‌میخواست یاد حسین وشهدا را از خاطرها محو کند، اربعین یاد شهیدان کربلا زنده نگه داشت، حفاظت از رویداد عظیم اربعین وظیفه همگانی است و حفظ جایگاه اربعین در مقابله با انقلاب ها و آسیب ها امری اجتناب ناپذیر است.
وی در ادامه گفت: پیاده روی اربعین از نجف تا کربلا به یک فرهنگ جدا نشدنی از سلوک شیعیان و آزادگان جهان تبدیل شده است وهر سال بر جمعیت حاضر در مراسم اربعین افزوده می شود، دشمن در طول تاریخ برای خنثی سازی این مراسم عظیم تهدید تحریم و تحریف آن برنامه داشت به‌خصوص در سال های اخیر برای رسیدن به اهداف شومشان می‌خواستند در مورد رویداد اربعین در اذهان عمومی تردید ایجاد کنند ، تشکیک در قلوب عاشق زوار در مراسم اربعین حسینی بکنند.
آل هاشم ادامه داد: از این رو همه فرهیختگان و اندیشمندان با تمام توان به مقابله علمی با این حربه خطرناک‌بپردازند به شبهاتی که ایجاد می کنند پاسخ بدهند، ثوابی که زیارت اربعین دارد و امروژ این هاشقان این گونه حرکت می کنند و به سمت کربلا می روند باید از ذهن ها بگذرد و در خاطره ها تثبیت شود ، به برکت شهدایی مانند نومی است که ازادانه به زیارت می روند.
وی عنوان کرد: یک زمانی رزمندگان با شعار دیدار حسین پیش می رویم امروز این آزادانه زیارت رفتن ها به برکت آن خون هاست، شهدای مدافع حرم نیز جایگاه برجسته ای دارند غریبانه جنگیدندو باید یادشان گرامی داشته شود؛ اربعین ،این حادثه کربلایی که به این عظمت زنده مانده است به واسطه تکرار آن است این تکرارها باعث شد حادثه کربلا زنده بماند؛امروز باید یاد شهدا نیز گرامی داشته شود.
وی در رابطه با تئاتر کار شده توسط دانشجویان با عنوان مالزی تا بیجی که بخشی از زندگی شهید نومی گلزار را روایت می کند گفت: از طریق هنر می توانیم واقعیت ها را به فرزندانمان‌منتقل کنیم، حمایت از هنر وظیفه هر انسانی است که در کشور زندگی می کند و در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش دارد.
ویژه برنامه مالزی تا بیجی با هدف بزرگداشت مقام شامخ شهید وحید نومی گلزار هم اکنون با حضور مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و سردار گل محمدزاده معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا در حال برگزاریست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.