سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۲

مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور استاندار برگزار شد

روز دانشجو کردستان

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان حضور یافت و با بیان اینکه وجود فضای نقادانه لازمه‌ی یک جامعه زنده و پویا است گفت: تک صدایی در دانشگاه معنایی ندارد و همگان باید تلاش کنند صداهای مختلف در دانشگاه وجود داشته باشد.

به گزارش مفدا کردستان، عبدالمحمد زاهدی  با بیان اینکه درگذشته تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ایجاد فضای سیاسی در دانشگاه‌ها صورت گرفته بود ادامه داد: وجود فضای سیاسی در دانشگاه‌ها مورد تاکید مسئولان نظام است و صاحبان ایده‌های سیاسی و اجتماعی باید در دانشگاه حضور داشته و با یکدیگر جدال احسن داشته باشند.

زاهدی با اشاره به اینکه دانشگاه ها علاوه بر علم آموزی یک ماهیت سیاسی نیز دارند گفت: دانشجویان هم به اقتضای سن و سال و هم به خاطر احساس مسئولیت در قبال سرنوشت کشور و پرسشگری به سمت مسایل سیاسی سوق پیدا می کنند.

استاندار کردستان عجین شدن فضای دانشگاه ها با سیاست در کشور را از همان آغاز تاسیس دانشگاه دانست و گفت: شهادت سه دانشجو در آذر سال 32 به خاطر اعتراض به وابستگی کشور به بیگانگان نمونه ومصداقی روشن بر سیاسی بودن فضای دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه بار نبود احزاب فعال و فراگیر سیاسی در کشور بر دوش دانشجویان افتاده است اظهار داشت: به فرض وجود احزاب فراگیر نیز باز تغییری در ماهیت سیاسی دانشجویان و دانشگاه ایجاد نخواهد شد.

عبدالمحمد زاهدی مدیران را در هر شرایطی نیازمند انتقادهای درست و سازنده دانست و اضافه کرد: اگر مدیران مورد نقد قرار نگیرند مطمئنا نتایج مطلوبی در پی نخواهد داشت و باید همواره از طریق احزاب، گروه های سیاسی، دانشجویان و مراکز پژوهشی مورد بررسی و نقد قرار بگیرند.

وی افزود: مدیران باید بپذیرند که دانشجو یک عنصر فعال اجتماعی است که ما را در عرصه های گوناگون به چالش می کشد.

زاهدی در ادامه سخنان خود به ترسیم شرایط کشور همزمان با شروع بکار دولت تدبیر و امید پرداخت و به صراحت گفت: دولت یازدهم در بدترین شرایط تحریم ها، عدم حضور در جامعه بین المللی، صدور چندین قطعنامه، نابسامانی نرخ ارز و تورم بالای 40 درصد امور اجرایی کشور را در دست گرفت.

وی ادامه داد: در آغاز بکار دولت تدبیر و امید قیمت نفت به یک چهارم کاهش و بی سر و سامانی اقتصادی بر کشور حاکم بود.

زاهدی با بیان اینکه در قبل از دولت دکتر روحانی علاوه بر مشکلات اقتصادی مرگ اخلاق در جامعه نیز رقم خورد گفت: در کلام برخی از شخصیت ها گاهی الفاظ و اصطلاحاتی به کار برده می شد که به هیچ وجه در شان فرهنگ و ملت ایران نبود.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: دولت قبلی 400 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام بر دست دولت یازدهم گذشت که سهم استان کردستان از این میزان و به نرخ امروز نه هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که کل اعتبارات استان و در همه بخش ها و سرفصل ها نهایتا هزار میلیارد تومان است.

مقام عالی دولت در کردستان همت دولت یازدهم در سامان بخشی به مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امور بین الملل را ستودنی دانست و اظهار داشت: ما ادعا نداریم که اکنون شرایط کشور ایده‌آل است اما دولت در تلاش است که اوضاع و شرایط کشور را از هر لحاظ به حالت عادی و طبیعی برگرداند.

زاهدی نقد پذیری را از ویژگی های اساسی این دولت  در کشور و استان برشمرد و در ادامه گفت: در این دولت حتی یک مورد شکایت از هیچ حزب و گروه و رسانه ای به خاطر فعالیت سیاسی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: ایجاد چنین فضایی بی گمان با مشارکت و همراهی مردم  شکل گرفته است چرا که ما معتقدیم حضور مردم صرفا برای شرکت در راهپیمایی ها و انتخابات نیست.

استاندار کردستان به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی  و دانشگاه کردستان در جمع پرشور دانشجویان حضور یافت و در این مراسم ها چهره های برتر دانشجویی مورد  تجلیل قرار گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.