چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

همواره برای توانمندسازی مهارتی و علمی کادر درمان و اورژانس برنامه مدون داریم

دکتر پورفتحی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با خبرنگار مفدا عنوان کرد: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز همواره برای توانمندسازی کادر درمان و کادر اورژانس از لحاظ علمی و مهارتی برنامه مدون داشته است.

به گزارش مفدا تبریز، روز دوم آبان ماه پدافند غیرعامل ثامن الائمه(ع) به همت مدیریت پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.

دکتر مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه رزمایش پدافند زیستی ثامن‌الائمه(ع) از تلاش و همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف قدردانی کرد و با نام بردن دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اورژانس، نیروی انتظامی، سپاه ، صداوسیما و آموزش و پرورش تلاش و همکاری این ارگان ها را ویژه قلمداد کرد و قابل توجه دانست؛ به همین دلیل خبرنگار مفدا تبریز به سراغ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز رفته است تا برنامه های این معاونت را در راستای توان افزایی پرسنل درمان و اورژانس استان جویا شود.

دکتر حجت پورفتحی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به سوال خبرنگار مفدا تبریز مبنی بر میزان آمادگی کادر درمان و اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: توانمندی همکاران ما چه در حوزه درمان و چه در بحث ارائه خدمات اورژانسی طبق ارزیابی که قبل، بعد و در حین رزمایش ثامن الائمه(ع) انجام دادیم خوب است و این موضوع دور از انتظار هم نبود چرا که کادر دانشگاه علوم پزشکی تبریز پیش از این دو تجربه موفق عملی در مواجهه با زلزله کرمانشاه و ورزقان داشته اند.

وی افزود: پرسنل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تبریز شش ساعت بعد از وقوع زلزله در کرمانشاه در محل وقوع زلزله حضور یافتند و به مردم خدمات رسانی کردند. حتی به دلیل آمادگی، توانمندی و علاقه قلبی همکاران برای خدمت به مردم کادر درمان ،پرسنل اورژانس و تیم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دو روز بیشتر از روزهای تعیین شده در محل حادثه ماند و به ارائه خدمات به مردم پرداخت.

وی ادامه داد: علاوه بر موارد گفته شده مدیریت هر بیمارستان و مدیریت اورژانس استان برنامه ریزی های منسجم و مدونی در راستای توان افزایی و مهارت افزایی پرسنل خود دارند که از جمله این برنامه ریزی ها می توان به برگزاری کارگاه های مهارت افزایی در موضوعات و زمینه های مختلف و آزمون های مختلف برای ارزیابی سطح توانمندی همکاران اشاره کرد.

 پورفتحی تشریح کرد: موضوعات کارگاه ها با توجه با شرایط بیمارستان، زمینه های کار بیمارستان و نیازسنجی مهارتی آنان تعیین و برگزار می شوند و معمولا میزان تاثیرگذاری کارگاه بعد اتمام کارگاه ارزیابی می شود.

وی در آخر گفت: در ارائه خدمات با آمادگی خوب و سطح مهارتی بالا وام دار تلاش های دکتر صومی رییس دانشگاه، راهنمایی های دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تلاش های خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.