چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸

یوم الله سیزدهم آبان روز مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد

بیانیه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بمناسبت سیزدهم ابان روزملی  مبارزه با استکبار جهانی

سیزدهم آبان ماه

بیانیه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بمناسبت سیزدهم ابان روزملی  مبارزه با استکبار جهانی

بیانیه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بمناسبت سیزدهم ابان روزملی  مبارزه با استکبار جهانی

سیزدهم ابان یاد اور فریاد اعتراض بزرگ مردی است که در سال ۱۳۴۳ با شجاعتی تمام ،علیه قانون کاپیتولاسیون  که با فشار نظام سلطه گر امریکا بدست شاه دست نشانده  به تصویب رسید ،ایستاد قانونی که بر اساس ان امریکایی ها را در صورت انجام هر جرم و جنایتی علیه شهر وندان ایرانی از حضور در دادگاه و مجازات قانونی معاف میکرد !!!

قانونی که سند تحقیر و غارت ملت ایران بود .

سیزدهم ابان سال ۱۳۴۳ یا د اور روزی است که رژیم ستمشاهی به دستور ارباب امریکایی خود ،امام خمینی ،این فریاد گر بزرگ و زبان گویای ملت ایران را در تلاشی بیهوده و به خیالی خام و برای خاموش کردن این اعتراض ،از وطن خویش به  تبعید فرستاد .

سیزدهم ابان ماه ۱۳۵۷ یاد اور به خون کشیدن نوجوانان و جوانان دانش اموز و دانشجویی است که در بحبوحه انقلاب و در جهاد مقدسشان علیه استعمار امریکایی و استبداد وابسته به ان و بدست عمال انان در مقابل دانشگاه تهران به خاک وخون غلتیدند و ملت ایران را برای همیشه عزادار خویش ساختند .

سیزدهم ابان سال ۱۳۵۸ روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا ،اما یاد اور به بار نشستن تمام رشادتها و جانفشانی های امام و امتی است که رنج تبعیدها و کشتارها وشهادتها را به جان خریدند و با استقامتی مثال زدنی و با الگو گیری از اسوه هایی چون امام حسین(ع) امریکای سلطه گر و شاه جنایتکار را از کشور عزیزمان بیرون راندند  و نشان دادند که ایران  و ایرانی مسلمان را نمی توان برای همیشه به زیر بار تحقیر و غارت برد و سرزمین پاک ایران به حیاط خلوت تباهکاری هابشان تبدیل نخواهد شد .

ما دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی دزفول این روز بزرگ را گرامی میداریم و بعنوان میراث داران امام وشهیدان راه وطن اسلامی مان تا جان در بدن داریم با  جهاد مقدس علمی مان از استقلال و شرف و ازادیمان از زیر سلطه امریکای جهانخوار ،دفاع کرده و تا رسیدن کشور عزیزمان به اوج قله های پیشرفت از پای نخواهیم نشست . 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.