شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶

دبیرپدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

لزوم توجه به اهمیت پدافند غیرعامل در فرآیندهای جاری دانشگاه

پدافند غیر عامل دانشگاه سبزوار

دبیرپدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: پدافند غیرعامل یک فرآیند و عملیات جداگانه ای نیست، بلکه باید در تمامی امور و فرآیندهای جاری دانشگاه به آن توجه شود.

مفدا سبزوار / دکترعلی شریفان درهمایش دانشجویی پدافند غیرعامل ضمن تاکید بر ضرورت و توجه به اهمیت پدافند غیرعامل در برابر انواع تهدیدات اظهارکرد: شناسایی اهمیت پدافند غیرعامل در بدنه دانشگاهها وشناسایی ضرورت پدافند غیرعامل در ساختارمراکز اجرایی و آموزشی می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی نقش به سزایی داشته باشد

وی یکی از اهداف پدافند غیرعامل را افزایش بازدارندگی در برابر دشمن خواند و افزود: پدافند غیرعامل یعنی مصونیت سازی و هدف از آن کاهش آسیب ها و افزایش بازدارندگی ها در مقابل تهدیدها است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار تصریح کرد: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌شود که با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و تلفات انسانی جلوگیری کرد یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

 دکتر شریفان با اشاره به دو نوع تهدیدات طبیعی و تهدیدات با منشا انسانی، اظهار داشت: در تهدیدات انسان محور بر خلاف تهدیدات طبیعی همراه با خصومت و داشتن انگیزه قبلی همراه است

وی با تاکید بر اینکه غلبه بر این تهدیدات نوعی پویایی برای کشورها به همراه دارد، افزود: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند و اگر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به درستی انجام شود، می توان گفت که به راهبردها و اهداف توجه شده است.

رئیس اورژانس سبزوار تداوم فعالیت‌های ضروری در مواقع بحران را نیز از دیگر اهداف پدافند غیرعامل دانست و بیان کرد: در نهایت همه این اهداف منجر به ارتقا پایداری و تسهیل مدیریت بحران خواهد شد.

دکتر شریفان درادامه خاطر نشان کرد: کلیه دانشجویان، پژوهشگران، اساتید وعلاقمندان فعالیت در این حوزه می توانند جهت ورود به عرصه علمی و تحقیقاتی پدافند غیرعامل زیستی به مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به عنوان دبیرخانه اداره پدافند غیرعامل دانشگاه مراجعه نمایند.

همزمان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (8 الی 14 آبان ماه)، همایش دانشجویی پدافند غیرعامل با حضور دبیر پدافند غیرعامل فرمانداری، مدیر حراست و مدیران معاونت دانشجویی و دانشجویان، توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار در سالن اجتماعات دکتر سیادتی مجتمع آموزشی پردیس برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.