شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲

گفتگوی اختصاصی با برخی دانشجویان در خصوص وضعیت غذای دانشگاه

سلف دانشگاه را چگونه ارزیابی میکنید؟ گفتگو با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول

د ع پ دزفول

سلف دانشگاه را چگونه ارزیابی میکنید؟ گفتگوی اختصاصی با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مورد وضعیت غذای دانشگاه

سلف دانشگاه را چگونه ارزیابی میکنید؟ گفتگو با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول

به گزارش مفدای دزفول،  امروز در خصوص کمیت و کیفیت غذاهای سلف با برخی از دانشجویان به صورت "جداگانه و تصادفی" گفتگویی انجام دادیم و نظر آنان را در این مورد جویا شدیم.

مفدای دزفول: آیا از کیفیت غذا رضایت دارید؟

- اولین نفر گفتگوی ما یکی از دانشجویان "رشته پرستاری" بود که در این خصوص گفت: کیفیت غذای ناهار خوب است اما نمیدانم چرا تفاوت بسیار زیادی بین ناهار و شام وجود دارد. کیفیت غذا در شام بسیار پایین است تاجاییکه بسیاری از دانشجویان ترجیح میدهند شام را از خارج از دانشگاه تهیه و سرو کنند. من حدس میزنم کیفیت شام به این دلیل پایین تر است که غذاهارا در خوابگاه دانشجویان تحویل میدهند و مسئولین تغذیه نظارت کافی را در آن زمان ندارند.

- دانشجوی دیگری که در "رشته هوشبری" تحصیل میکند در حالیکه غذایش رو به اتمام بود در پاسخ به این سوال تشریح کرد: کیفیت ناهار خیلی خوب است اما متاسفانه غذایی که در شام داده توزیع میشود کیفیت مطلوب را ندارد و باعث نارضایتی دانشجویان شده است؛ هرچند که از حق نگذریم برخی از مواقع خوب است اما در مجموع کیفیت شام بسیار نا امید کننده است.

- اما دانشجوی "رشته اتاق عمل" تقریبا نظری سختگیرانه تر از افراد قبل داشت و اظهار داشت: غذا داریم تا غذا...

من نمیخواهم دانشگاه علوم پزشکی دزفول را با دانشگاه های تراز اول کشور مقایسه کنم اما به نظر میرسد این سطح از غذا در حد و اندازه نام دانشگاه دزفول نیست.

اگر بخواهیم نمره بدهیم، نمره کیفیت غذا به هیچ وجه قابل قبول نیست و میتوان از ۱۰ نمره به ناهار ۴ داد و به شام ۲. یعنی هیچکدام ۵ و قبول نشده اند.
به عنوان مثال جوجه ای که امروز توزیع شد بسیار خشک بود و از گلو پایین نمیرفت.
سایر غذاها هم مانند استانبولی، سالاد اولویه و کتلت هم چندان مورد پسند نیستند.

مفدای دزفول: منوی غذاها چگونه است؟

- دانشجوی " رشته پرستاری " : ترم که آغاز میشود غذاها از نظر تنوع مشکلی ندارد اما پس از مدتی و خوردن همیشگی یک غذای خاص در روزی خاص آن هم تا پایان سال بسیار اذیت کننده و خسته کننده است. مخصوصا اینکه سال گذشته بر روی سفره ها خوراکی های دیگری همراه غذا مانند آبلیمو، ترشی و... بود اما امسال در عوض پیشرفت پسرفت داشتیم و اکنون همان ها هم بر سفره ها نیست. آنچه که دوست دارم دوباره بر آن تاکید کنم این است که شام ما اصلا قابل خوردن نیست..

- دانشجوی "رشته هوشبری" : شاید کمتر دانشجویی وجود داشته باشد که نسبت به منو و کیفیت ناهار اعتراضی داشته باشد اما منویی که معمولا برای سرو شام در اختیار دانشجو قرار میگیرد خوب نبوده و عمدتا غذاهایی در منو شام قرار گرفته اند که محبوبیتی بین دانشجویان ندارند.
لازم به ذکر است پیمان کار جدید نسبت به پیمانکار قبل بهتر شده است که این جای تشکر دارد.

- دانشجوی "رشته اتاق عمل" : منوی غذاها بد نیست. سال گذشته که پیمانکار تغییر کرد ما تغییرات در منو و کیفیت غذاهارا را حس کردیم اما دقیقا نمیدانم چرا دوباره همه چیز با وجود آنکه پیمان کار تغییر نکرده است به حالت قبل بازگشته است.

سال گذشته سفره ای بر میزها پهن میکردند و در کنار غذا دلستر، دوغ خوب، روغن زیتون و دیگر خوراکی ها هم بود لکن امسال از آغاز ترم تا حالا ما رنگ دلستر را هم ندیده ایم.

مفدای دزفول: با محیط و پاکیزگی سلف مشکلی ندارید؟

- دانشجوی " رشته پرستاری " : فضا کوچک و تمیز است ولی چون دانشجویان در زمان های مختلف حضور پیدا میکنند کوچکی فضا باعث نشده است که جا به کسی نرسد.

دانشجوی "رشته هوشبری" : فضای سلف کوچک است. با نظافت و پاکیزگی هم مشکلی نداریم. شاید بعدا محیط سلف فراخ تر هم شد.

- دانشجوی "رشته اتاق عمل" : سلف کوچک است اما از نظر نظافت مشکلی نداریم و از این بابت از مسئولین مربوطه تشکر میکنیم. ولی قبلا هنگام غذا یک موزیک در سلف پخش میشد که اکنون این کار انجام نمیگیرد. صندلی ها هم بیشتر شبیه به صندلی های یک دبیرستان می ماند تا یک دانشگاه علوم پزشکی.

مفدای دزفول: اگر پیشنهادی دارید ارائه بفرمایید.

- دانشجوی " رشته پرستاری " : با توجه به ملال آور بودن و تکراری شدن غذاها در طول ترم پیشنهاد من این است که هر چند مدتی یک بار منو را تغییر بدهند تا این مشکل نیز حل شود.

- دانشجوی "رشته هوشبری" : خواهشمندیم که برای حل مشکل شام بچه ها پیگیری شود و از منویی که محبوبیت بیشتری بین دانشجویان دارد استفاده شود. صبحانه را هم سعی کنند در روز اول هفته تحویل دهند. در پایان نیز از مسئولان تغذیه که پای صحبت ها و انتقادات دانشجویان می ایستند و صبورانه به انها گوش میدهند تشکر میکنم.

- دانشجوی "رشته اتاق عمل" : هر انتقادی که کردم را حل کنند کافی است. لطفا به اوضاع اسفبار شام رسیدگی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.