یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

مقایسه آماری سه دوره اخیر المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی؛

مشارکت ۵۸ دانشگاه در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت و یک رکورد

المپیاد قهرمانی

بر اساس آمار اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و ارایه جدول آماری در سه دوره اخیر المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، تعداد ۱۷۵۸ ورزشکار در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت حضور داشتند. این درحالی است که در المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر در سالهای ۹۵ و ۹۳ به ترتیب، ۱۶۴۷ و ۱۵۸۳ ورزشکار حضور داشتند.

به گزارش مفدا، طبق آماری که از سوی اداره تربیت بدنی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت تهیه و استخراج شده، بیشترین میزان مشارکت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سه دوره گذشته المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت مربوط به دوره سیزدهم است که امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد. امسال درسیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی ۵۸ دانشگاه حضور داشتند که نسبت به دو دوره گذشته شاهد افزایش مشارکت دانشگاه‌ها بودیم. در سالهای ۹۵ و ۹۳ در المپیادهای ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر که به ترتیب در اصفهان وتبریز برگزار شد، مشارکت دانشگاه‌ها به ترتیب ۵۳ و ۴۴ دانشگاه بود.

در مجموع در سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ۲۳۵۷ شرکت کننده متشکل از ورزشکار، مربی، سرپرست و همراه حضور داشتند. این درحالی است که در سال ۹۵ در مجموع در المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت به میزبانی اصفهان، ۲۲۸۱ شرکت کننده حضور داشتند و در المپیاد سال ۹۳ دانشجویان پسر، ۲۰۵۷ شرکت کننده حضور داشتند.

برای آگاهی از آمار و ارقام سه دوره المپیاد دانشجویان پسر وزارت بهداشت در سالهای ۹۳، ۹۵ و ۹۷ جدولی تهیه شده است که از نظر می‌گذرد:

آمار شرکت کنندگان ( ورزشکاران، مربیان و سرپرستان) به تفکیک در سه دوره گذشته المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت

دانشگاه میزبان

سال

تعداد دانشگاه

شرکت کنندگان

تعداد

جمع

تبریز

۱۳۹۳

۴۴ دانشگاه

ورزشکار

مربی

سرپرست

همراه

۱۵۸۳

۱۹۵

۱۰۳

۱۷۶

۲۰۵۷

اصفهان

۱۳۹۵

۵۳دانشگاه

ورزشکار

مربی

سرپرست

همراه

۱۶۴۷

۲۶۸

۱۸۲

۱۸۴

۲۲۸۱

تبریز

۱۳۹۷

۵۸دانشگاه

ورزشکار

مربی

سرپرست

همراه

۱۷۵۸

۲۸۷

۱۷۵

۱۳۷

۲۳۵۷

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.