سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

تعداد نشریات دانشگاه علوم پزشکی اردبیل رشد قابل توجهی داشته است/ لزوم رعایت صداقت و بی‌طرفی در انعکاس اخبار دانشگاه

دکتر دادخواه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اولین جلسه هماهنگی اعضای مفدا گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته با افزایش تعداد نشریات دانشجویی این دانشگاه، فضا برای ایجاد آزادی بیان و نقد منصفانه برای دانشجویان فراهم شده است.

به گزارش مفدا اردبیل، "دکتر بهروز دادخواه" در اولین جلسه هماهنگی اعضای مفدا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در هر مجموعه‌ای، نحوه اطلاع رسانی و ارائه گزارش عملکرد است که فعالیت پایگاه خبری مفدا در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، یکی از ابزارهای اطلاع‌رسانی اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، برنامه‌های دانشجویی و نیز ظرفیتی برای انعکاس مطالبات دانشجویان است.

وی گفت:‌ افرادی که در حوزه اطلاع‌رسانی و خبرنگاری فعالیت خواهند کرد، باید انصاف و واقعیت‌ها را در انعکاس اخبار و رویدادها مورد توجه قرار داده و سبب ایجاد حاشیه و تشویش اذهان نشوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: همیشه بر اطلاع‌رسانی و گردش آزاد اطلاعات در معاونت فرهنگی و دانشجویی تأکید داشتیم و فعالان این حوزه، باید رعایت اصول خبرنگاری را در فعالیت خود به خوبی انجام داده و اخبار دقیق، تازه، کامل و جامعی را منتشر کنند.

دادخواه تصریح کرد:‌ باید بتوانیم با فعالیت مناسب در حوزه اطلاع‌رسانی، برای کانون‌ها، انجمن‌ها و دانشجویان انگیزه دهیم تا برنامه‌های آنان برجسته شده و برای انجام سایر برنامه‌ها نیز ترغیب شوند.

وی بیان کرد: دانشجویانی که به عنوان خبرنگار فعالیت خواهند کرد، نباید ابزار گروه‌های سیاسی و جناحی قرار بگیرد و باید اعتماد به فعالان این حوزه در بین دانشجویان ایجاد شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته با افزایش تعداد نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، فضا برای ایجاد آزادی بیان و نقد منصفانه برای دانشجویان فراهم شده به طوری که تعداد نشریات از ۳ نشریه به ۵۰ نشریه دانشجویی افزایش پیدا کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.