جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

دبیر مجمع کانون قرآن و عترت وزارت بهداشت:

امیدوارم نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یک جو نورانی قرآنی همچون نگینی در آسمان دانشگاهی کشور بدرخشد

16

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: به تازگی دبیر مجمع کانون قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور انتخاب شده است و این افتخار نصیب رسول رهبری دانشجوی رشته اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شده است.

این دانشجوی دانشگاه در کارنامه قرآنی خود مسئولیت های مهم و همچنین رتبه های درخشان کشوری را از قبیل: دبیر کمیته دانشجویی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، دبیر چهارمین همایش فعالین قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه، رتبه دوم دانشگاه در رشته قرائت تحقیق بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، رتبه اول رشته مفاهیم و رتبه سوم قرائت تحقیق سازمان اوقاف استان آذربایجان شرقی دارد. به همین مناسبت و در آستانه هفته «قرآن دانشگاه ها» که از هجدهم لغایت بیست و چهارم آبان ماه برگزار می شود، مصاحبه ای را با این دانشجوی برتر قرآنی ترتیب داده ایم تا شما دوستداران قرآن با الگوهای فکری وی آشنا شوید. همچنین معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه این افتخار بزرگ را به وی تبریک گفته و امیدوار است تا با حضور او کانون قرآن و عترت دانشگاه بیش از پیش بدرخشد.

 1.  کانون قرآن و عترت در حال حاضر چه فعالیت هایی انجام می دهد؟        
  با توجه به اهمیت معنویت در رشته های علوم پزشکی و اثر آن بر روان کادر درمانی و بهبودی مددجویان، کانون قرآن و عترت در کنار فعالیت های تثبیت شده از جمله برگزاری مسابقات قرآنی، محافل انس با قرآن، همایش های قرآنی اقدام به همکاری در بخش های ادبی، قرآنی و هنری، بحث مهم مطالعات میان رشته ای و بخش پژوهش های قرآنی را آغاز کرده، چرا که عمده مخاطبان این کانون، دانشجویان فرهیخته و مستعد هستند. همچنین تشکیل گروه تواشیح از دیگر اقدامات این کانون است، که علاقمندان می‌تواند عضو  آن شوند.
 2. به عنوان دبیر مجمع کانون قرآن و عترت چه دیدگاهی نسبت به جایگاه قرآن در کشور دارید؟           
  معمولاً در پاسخ به این سوال برخی از مهجوریت قرآن و کانون ها گله دارند اما با ظرفیتی که در دانشجویان عزیز و کانون های قرآن و عترت نمایان است، واقعاً شاهد یک تحول بزرگ در دانشگاه ها هستیم و توجه به آمار و کیفیت آثار در جشنواره قرآن و عترت این مسئله را به خوبی اثبات می کند و خوشبختانه با روندی که شاهد هستیم بسیار به آینده روشن قرآنی و جایگاه کانون ها امیدوار هستیم.
 3. وضعیت قرآن و عترت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟ برای بهبود آن چه راه حل هایی پیشنهاد می دهید؟              
  اول از همه جا دارد از حسن مدیریت ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر آقاجانی، معاون محترم دانشجویی و فرهنگی جناب آقای دکتر کدخدازاده و همچنین جناب آقای دکتر ناصری مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه که همواره دانشجو و ایده های ناب دانشجویی را محور امور قرار دادند، تشکر و قدردانی کنم، چرا که با تغییر مدیریتی که صورت گرفت، فضا برای فعالیت های قرآنی بسیار باز شده و به لطف خدا و زحمات مسئولین محترم انجام امور قرآنی بسیار تسهیل شده است و شاهد پیشرفت امور در دانشگاه هستیم که نمونه آن رشد ۱۴۰درصدی مقام های کسب شده در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت می باشد. با این حال باتوجه به کم کاری های گذشته، نیاز است دانشجویان عزیزمان با هرنوع دیدگاه و سلیقه ای وارد کانون قرآن و عترت شوند و با توجه به علایق و استعدادهایشان گوشه ای از کار را بگیرند چرا که مطمئناً دانشکاه بزرگ شهید بهشتی لایق  بهترین هاست.
 4.  با توجه به این که برای نخستین بار شورای عالی قرآن و عترت دردانشگاه شکل گرفته است، چه اهداف و رسالتی را دنبال خواهد کرد؟        
  همانطور که فرمودید خوشبختانه برای نخستین بار است که در سطح کشور چنین شورایی تشکیل می شود که واقعاً افتخاری ‌بسیار بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و این موضوع ارمغان حسن مدیریت دکتر کدخدازاده و دکتر ناصری است که با حضور دکتر رضیعی مطمئناً اتفاقات خوبی در امر قرآن و عترت دانشگاه رقم خواهد خورد. مهم ترین هدفی که این شورا پیگیر است، اهمیت به نظر و ایده های دانشجویی است که همه امور فارغ از نوع دیدگاه و سلایق، به دانشجو سپرده می شود چرا که مسئولین بزرگوار همواره به این نکته تأکید دارند که موفقیت حاصل نمی‌شود مگر با حضور فعال دانشجو که انشاا... با وجود این شورا و انسجام برنامه های قرآنی شاهد یک جو قرآنی نورانی در سطح دانشگاه خواهیم بود و انفعال قبلی از بین خواهد رفت.
 5. چه توصیه ای برای دوستان خود دارید؟           
  برای پرواز دو بال لازم است، یکی بال علم که وظیفه دانشجویی مان است و دیگری بال فرهنگ است که کانون های قرآن و عترت در یک فضای کاملاً باز با همه فعالیت های قرآنی، هنری، ادبی، پژوهشی و...  می تواند محیطی ایده آل برای تقویت بال فرهنگی ‌باشد که انشاا... دوستان عزیزم از این موهبت غافل نشوند.
 6. چه صحبتی با مسئولین دانشگاه دارید؟          
  یک بار دیگر از زحمات تک تک مسئولان دانشگاه به ویژه دکتر کدخدازاده و دکتر ناصری که بدون چشم داشت و با تمام قوا همچین فضای بازی را برای کانون قرآن و عترت مهیا کردند، قدردانی می کنم. انشاا... شاهد تعامل بیشتری از طرف سایر مسئولین نیز باشیم و بروکراسی که گاهاً سبب دلسردی دانشجویان فعال می شود کمتر شود و همه به این هدف برسیم که زینت و آبروی دانشگاه، دانشجویان هستند.
 7. برنامه های آتی این کانون چیست؟     
  یکی از عمده مشکلاتی که کانون های قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دارند، بحث عدم انسجام و عدم ثبت آمار اعضای این کانون ها و فعالیت های اعضا می باشد که به لطف حق تعالی و تلاش شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت و همکاری مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، اولین سامانه تخصصی این کانون در دست طراحی قرار گرفته و به زودی رونمایی خواهد شد. با انتشار اولین نشریه مکتوب و رادیوی اختصاصی این مجمع که انشاا... در ویژه نامه آن در اربعین حسینی و اولین نسخه آن همزمان با هفته قرآن و عترت منتشر خواهد شد، فرصت خوبی برای فعالین این عرصه به وجود آمده تا  بتوانند ضمن شکوفایی استعدادهای خود در سطح کشوری، اخبار کانون های کشور را منظم و منسجم منتشر کنند. همچنین برنامه ها و همایش های متنوع دیگری به مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ارائه شده است که به زودی اخبار آن نیز منتشر خواهد شد.          
 8. نکته پایانی اگر دارید، بفرمائید.         
  امیدوارم مسئولین بزرگوار و دانشجویان عزیز بیش از پیش با رسالت و نوع کارهای کانون قرآن و عترت آشنا شوند و وارد این مجموعه بزرگ شوند تا نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یک جو نورانی قرآنی همچون نگینی در آسمان دانشگاهی کشور بدرخشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.