پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۹

دومین جلسه همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد.

همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه

به گزارش مفدا مراغه، دومین جلسه همتایاران دانشکده علوم پزشکی مراغه، با هدف توجیه وظایف همتایاران سلامت روان دانشجویی و با شرکت همتایاران روانشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی تشکیل شد.

به گزارش مفدا مراغه، دومین جلسه همتایاران دانشکده علوم پزشکی مراغه، با هدف توجیه وظایف همتایاران سلامت روان دانشجویی و با شرکت همتایاران روانشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی تشکیل شد.

حاجیه شیدایی، عضو هیات علمی و مسئول اداره مشاوره دانشکده در این خصوص گفت: هدف از تشکیل گروه همتایاران سلامت روان دانشجویی، پیشگیری از شیوع آسیب های روانی اجتماعی و کمک به ارتقاء سلامت روانی اجتماعی دانشجویان است. بر اساس این طرح، دانشجویانی که به عنوان همتایار برگزیده شده اند، در یک دوره تخصصی در حوزه روانشناسی مشاوره و مددکاری اجتماعی آموزش می بینند تا بتوانند به صورت همتایار سلامت روان با سایر دانشجویان ارتباط برقرار کرده و آنها را به مراکز مشاوره ارجاع دهند. وی تصریح کرد، وظایف همتایار سلامت روان عبارت اند از: برقراری روابط حسنه با دانشجویان، کمک به شناسایی دانشجویان در معرض آسیب و آسیب دیده و همچنین هدایت آنها به کارشناس مربوطه اداره مشاوره و مشارکت در طرح پایش وضیعیت روانشناختی دانشجویان و برگزاری کارگاه ها و سمینار ها.

گفتنی است در این کارگاه که در چهارچوب برنامه های عملیاتی حوزه مدیریت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد، نحوه برقراری ارتباط مؤثر و روابط بین فردی ( همدلی و گوش دادن ماهرانه)، ابراز وجود و رعایت اصل رازداری و محرمانه بودن مسائل شخصی دانشجویان، به دانشجویان آموزش داده شد. همچنین در کارگاه مذکور، آیین نامه همتایاران سلامت توسط مدرس کارگاه تشریح شد و  پس از تبیین شرح وظایف دانشجویان، همتایاران سلامت روان دانشکده علوم پزشکی مراغه، با قرائت سوگند نامه و امضای تعهد نامه فعالیت خود را به صورت رسمی شروع کردند.

شایان ذکر است، بیش از سی نفر از دانشجو به عنوان همتایار سلامت نام نویسی کرده بودند که بیست نفر از آنان به عنوان همتایار انتخاب و در شش گروه سه الی چهار نفره به همراه سرگروه و مدیر کل گروه فعالیت خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.