پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰

آیین افتتاحیه هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تجلیل از زحمت کشان بی ادعا برگزار شد.

هفته فرهنگی تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز : دانشجویان فعال فرهنگی، مسئولیت‌پذیری را تمرین می‌کنند

دکترآقازاده معاون دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه در آیین افتتاح هفته فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز که با آیین تجلیل و تقدیر از زحمت کشان بی ادعا همراه شد، با اشاره به تجلیل داشجویان از نیروهای خدماتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: برای اولین بار در دانشگاه، دانشجویان در قالب کانون‌های دانشجویی از افرادی که در خدمتشان هستند، و خدمات آنها دیده نمی‌شود، تجلیل می‌کنند.

وی با تقدیر از اقدام دانشجویان در تجلیل از خادمان بی ادعای دانشگاه گفت: ما افتخار می‌کنیم که امروز از خادمان بی ادعای این دانشگاه تجلیل می‌کنیم.

وی اضافه کرد: 16 آذرماه منعکس کننده‌ی جایگاه رفیع دانشجویان است، 63 سال پیش دانشجویان موقعیتی را ایجاد کردند که دانشجو و دانشگاه جایگاه ویژه ای پیدا کنند.

آقازاده با بیان اینکه تلاش دانشجویان فقط معطوف به پیروزی انقلاب اسلامی نشد، خاطرنشان کرد: نقش دانشجویان بعد از انقلاب، در شکل‌گیری نظام و بسیاری از ارگان‌های موثر بود که با تلاش آنها ارزش‌های متعالی نظام استقرار یافت.

وی همچنین افزود: بستری که در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در نظر گرفته شده موقعیت مناسبی برای دانشگاه  رقم زده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: تلاش دانشجویان دانشگاه ما، محدود به عرصه های علمی و پژوهشی نیست، آنها سهم بزرگی در اعتلای موقعیت فرهنگی این دانشگاه دارند، می توان دانشگاه علوم پزشکی تبریز را به عنوان دانشگاهی برتر در میان دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی دیگر نام برد.

وی ادامه داد: این همت والا و اراده‌ دانشجویان است که اهداف آن‌ها و ارتقای دانشگاه را از نظر علمی تحقق می‌بخشد و البته این نکته نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که دانشجویان نباید صرفا به فعالیت‌های علمی اکتفا کنند و فعالیت‌های جنبی نیز موجب پیشرفت سریع‌تر آنان خواهد شد.

آقازاده افزود: ارزش‌های متعالی نظام ایجاب می‌کند تا در کنار تخصص خود و برای ارائه‌ خدمات و دانش خود به دیگران در صدد شرکت در سایر فعالیت‌های جنبی از جمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری باشیم.

وی در پایان گفت: در این آیین، هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه نیز گرامی داشته می‌شود، البته اگر سالگرد تاسیس دانشکده پرستاری را در نظر بگیریم قدمت این دانشگاه به صدمین سال می‌رسد، این تاریخ کهن نقش به سزایی در دستاوردهای علمی، فرهنگی و پژوهشی این دانشگاه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

دانشجویان فعال فرهنگی، مسئولیت‌پذیری را تمرین می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویی، فرصتی برای تمرین مسئولیت‌پذیری در دانشجویان فعال فرهنگی است.

محمدحسین صومی در در آیین افتتاح هفته فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز و آیین تجلیل و تقدیر از زحمت کشان بی ادعا، گفت: خادمان بی منت و مدعای دانشگاه، دانشجویان را با روی خوش پذیرا هستند و متاسفانه تلاش نیروهای خدمتی دیده نمی‌شود، امروز از چنین افراد پر کار و صادق و بی ادعایی تجلیل می‌کنیم.

وی اضافه کرد: افتخار می‌کنم در دانشگاهی مسئولیت دارم که برزگانی از عرصه‌های علم و اندیشه در این فضا رشد کرده و برای این خطه افتخار آفریده‌اند، امروزه نقش بی بدیل فارغ‌التحصیلان و اساتید این دانشگاه در پیشرفت علمی کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: در آموزه‌های دینی بر یاری رساندن به یکدیگر در کارهای نیک و تقوا تاکید شده است و فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر یکی از عمل‌های خیر و نیک می باشد، در همین راستا دانشگاه تمام تلاش خود را برای بسترسازی فعالیت دانشجویان پر تلاش فرهنگی خود به کار می‌گیرد.

صومی گفت: خدمت بی ادعا آرمان ما است، امیدواریم بعد از گذران دوران خدمت و ورود به دوران بازنشستگی بتوانیم بگوییم هر آنچه در توان داشتیم به کار برده و در مسیر خدمتگزاری به جامعه از چیزی فروگذار نکردیم.

وی با تجلیل از فغالیت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان گفت: این دانشجویان مسئولیت‌پذیری را تمرین می‌کنند، اینکه دانشجویی  که در کنار تحصیل، فعالیت های فوق برنامه فرهنگی نیز دارند، جای تقدیر دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ در کنار سایر ابعاد حرکت کند حاصل آن تربیت افراد رشد یافته چند بعدی خواهد بود که علاوه بر رشد علمی در زمنیه های دیگر فرهنگی و اجتماعی نیز در جامعه حرفی برای گفتن خواهند داشت.

در آیین افتتاح هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

کارت فعالین فرهنگی دانشگاه رونمایی شد

در آیین افتتاح هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، کارت ویژه فعالین فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز رونمایی شد.

مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حاشیه افتتاح هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: کارت ویژه فعالین فرهنگی امتیازاتی برای دانشجویان دارای این کارت به همراه خواهد داشت.

محمود فیضی گفت: این کارت ها به فعالین دانشجویی و دبیران کانون‌های فرهنگی که زیر نظر مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت می‌کنند، تعلق می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به رونمایی از تندیس ویژه فرهنگی در این آیین گفت: این تندیس به افراد برتر برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و مذهبی اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: بزرگداشت نیروهای خدماتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز از دیگر برنامه‌های جنبی در این آیین بود که با ابتکار دانشجویان فعال در کانون‌های دانشجویی صورت  گرفت.

فیضی ادامه داد: یکی از راه های این بزرگداشت، شناسایی و تجلیل از نیروی انسانی نمونه در میان اقشار دانشگاه است. از رهگذر شناسایی و تشویق نیروهای کوشا و زحمتکش، انگیزه های خدمتگزاری در ایشان و دیگران تقویت و پایدار می گردد و به آنان اطمینان می دهد که مدیران سازمان رفتار کارکنان و کارمندان را زیر نظر دارند و زحمات ایشان را ارزیابی می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.