شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

کارگاه سازگاری با محیط خوابگاه ویژه ی دانشجویان بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه سازگاری با محیط خوابگاه

کارگاه سازگاری با محیط خوابگاه ویژه ی دانشجویان بهداشت ۹۷به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه سازگاری با محیط خوابگاه ویژه ی دانشجویان بهداشت ۹۷به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

در این کارگاه خانم بهاره اسماعیل زاده کارشناس اداره مشاوره و مدرس کارگاه، ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه بیان داشت: زندگــی دانشــگاهی وقتــی دور از خانــه و خانــواده آغــاز می شــود هیجــان و اضطــراب بــه همــراه دارد.

وی ادامه داد: برخــی ســریعا بــر شــرایط غلبــه می‌کننــد و خــود را بــا آن تطبیــق می دهنـد، امـا بـرای سـایر افـراد گـذر از ایـن مرحلـه کمـی طولانی تــر اســت و گاهــی اوقــات منجــر بــه دلتنگــی بــرای خانــه میشــود. از دســت دادن آنچــه کــه انســان بــا آن خـو گرفتـه و احسـاس امنیـت مـی کـرده اسـت، حسـرت و تاسـف را در پـی دارد.

اسماعیل زاده افزود: زندگی در خوابگاه های دانشجویی خصوصیات خاصی دارد که بخشی از آنها می تواند بسیار جذاب، سرگرم کننده، تفریحی و لذت بخش باشد. مانند زمان هایی که دانشجویان مدت های زیادی دور هم نشسته وبه صحبت مشغولند یا در مورد موضوعی با یکدیگر بحث و گفت و گو می کنند

این مدرس کارگاه ادامه داد: دانشجویان در نشست های گروهی خود می توانند با رشته ها، تخصص ها و فعالیت های یکدیگر آشنا شده و برای زندگی خود از آنها استفاده می کنند.

اسماعیل زاده بیان کرد: سایر موارد مشابه در خوابگاه ها می تواند مشکلاتی هم ایجاد کند، مانند زندگی با یک هم اتاقی که اهل همکاری نیست، قواعد و قوانین را زیر پا می گذارد و یا احساس خجالت و ناتوانی.

وی در پایان راهکارهای منطقی در جهت بهبود زندگی در خوابگاه و ارتباطات فردی را آموزش داد.

کارگاه مورد توجه و استقبال دانشجویان قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.