دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳

سازمان غذا و دارو آمریکا هشدار می دهد؛

خطرات مصرف محصولات بدنسازی را جدی بگیرید

مکمل‌های ورزشی

محققان هشدار می دهند داروهای بدنسازی ممکن است حاوی استروئیدها یا مواد مشابهی باشند که می توانند خطرات قابل توجهی برای مصرف کنندگان آن داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، محققان هشدار می دهند مصرف داروهای بدنسازی با واکنش های خطرناکی نظیر آسیب به کلیه ها، حمله قلبی، سکته، لختگی خون در ریه ها و لخته شدن خون در عروق بدن مرتبط است.

سازمان غذا و دارو آمر یکا هشدار می دهد اگر داروهای حاوی استروئید مصرف می کنید باید مصرف آن را متوقف نمایید.

محققان هشدار می دهند افرادی که از این داروها مصرف می کنند در صورت داشتن علائمی نظیر حالت تهوع، ضعف یا خستگی، تب، درد شکمی، درد در ناحیه قفسه سینه، تنگی نفس، زردشدن پوست صورت یا سفیدی چشم، یا ادرار قهوه ای یا تغییررنگ یافته حتما به پزشک مراجعه نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.