دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳

در دانشکده علوم پزشکی گراش

همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت" پیشگیری از اعتیاد در محیط های دانشجویی " برگزار شد.

همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی گراش

یشترین آمار از میان مواد مخدر و اعتیاداور در بین جوانان،  ماده مخدر گُل و ماری جوانا و حشیش است.

همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت" پیشگیری از اعتیاد در محیط های دانشجویی " روز یکشنبه بیستم آبانماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد.

به گزارش مفدا گراش، در این همایش، دکتر سیدجواد محقق معاون درمان علوم پزشکی گراش، به ارائه آمار تفکیکی معتادین به مواد مخدر سنتی و صنعتی پرداخت و نقش خانواده را در پیشگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان بسیار موثر و مهم دانست.

در ادامه ، قدرت اله محکم ، کارشناس مسوول دفتر پیشکیری از اعتیاد بهزیستی فارس و سخنران ویژه همایش نیز در این برنامه به معرفی انواع مواد مخدر سنتی و صنتعتی و پیامدهای استفاده از هر کدام بر روی بدن انسان اشاره کرد . وی  در خصوص بیشترین آمار از میان مواد مخدر و اعتیاداور در بین جوانان،  ماده مخدر گُل و ماری جوانا و حشیش را نام برد و گفت:« امروز این مواد مخدر بیشترین امار را در بین جوانان دارد که نیاز است جامعه نسبت به این امر آگاهی داشته باشد و تمهیداتی بیندیشد.»

اجرای تئاتر دانشجویی با موضوع اعتیاد و طرح سوال از صحبت های سخنران همایش و اهداء جایزه به پاسخ دهندگان و نیز برپایی غرفه ی آگاه سازی دانشجویان نسبت به انواع مواد مخدر از دیگر برنامه ها و حواشی این همایش بود.

همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی به همت و میزبانی معاونت اجتماعی، درمان و اموزش و با همکاری اداره مشاوره دانشجویی، معاونت بهداشتی، شورای انضباطی و شورای صنفی دانشجویان برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.