دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱

اولین اجرای نمایش نوای اسرار آمیز کانون تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

در یک پرده و با دو شخصیت مرد پیرامون عشق اجرا شد

تئاتر نوای اسرار آمیز

اولین اجرای نمایش نوای اسرار آمیز کانون تئاتر علوم پزشکی زاهدان در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری برگزار شد.

به گزارش زاهدان مفدا، این نمایش به کارگردانی یوسف حیدری در ساعت ۱۹ شب گذشته ۱۳۹۷/۸/۲۰ برای اولین بار به اجرا در آمد و با استقبال دانشجویان رو به رو شد.
نمایشنامه ی نوای اسرار آمیز به نویسندگی امانوئل اشمیت اولین نمایشنامه ی خارجی این کانون بود. این نمایشنامه در یک پرده و با دو شخصیت مرد پیرامون عشق اجرا شد.
پدرام عبدالله زاده، مرتضی غافری، الهه فراهی زاده و یوسف حیدری در این نمایش ایفای نقش کردند. اجرای این نمایش در روز های ۲۱، ۲۳ و ۲۴ آبان ماه نیز ادامه و پذیرای علاقمندان است.
گفت و گویی کوتاه با آقای پدرام عبدلله زاده دبیر کانون تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشتیم که به شرح زیر میباشد:
_با توجه به اولین شب اجرای نوای اسرار آمیز، استقبال دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید؟
این اولین بار است که ما برای نمایش بلیط به فروش می رسانیم. این تصمیمی بود که در همه ی کانون هنر های نمایشی کشور گرفته شد و با توجه به این موضوع ریزش تماشا چی برای ما طبیعی بود.
_روایت و داستان نوای اسرار آمیز را چگونه دیدید؟
مسلما چون این نمایشنامه، یک نمایشنامه ی اروپایی است روایتش به سبک و سیاق زندگی ایرانی نیست. این داستان یک روایت متفاوت عاشقانه را بیان می کند که به سبک کلاسیک به اجرا درآمد و این سبک نمایش مخاطب های خاصی دارد.
_انتخاب این نمایشنامه برای اولین کار این ترم به چه علت بود؟
ما قبل از این فقط نمایشنامه ی ایرانی اجرا کرده بودیم و سبک های نمایش ها مشابه هم بود اما این بار تصمیم گرفتیم با نمایشنامه ای خارجی و سبکی متفاوت کارمان را ادامه بدهیم.
_پروژه ی این نمایش از چه زمانی کلید خورد؟
شروع پروژه ی نوای اسرار آمیز از اسفند ماه ۱۳۹۶ بود. انتخاب نمایشنامه و بازیگر صورت گرفت. تمرین های اولیه ی آن در فروردین۱۳۹۷ شروع شد. در بازه ی تعطیلات تابستان یک توقف داشتیم اما از بیستم شهریور دوباره تمرین ها را از سر گرفتیم.
_ فعالیت های آینده ی کانون به چه صورت است؟
برنامه های ما تا اردیبهشت سال آینده برنامه ریزی شده اند. هفته ی اول آذر ماه کمدی «اکتشافات» به کارگردانی آقای مرتضی غافری به اجرا در می آید. هفته ی سوم آذر ماه نمایش «اعترافاتی درباره ی زنان» به کارگردانی خانم سارا احسان به اجرا می رود که نمایش کمدی و بسیار جذابی است. نمایش آخر ما در این دو نیمسال، نمایش «چهار صندوق» نوشته ی بهرام بیضایی است که به کارگردانی اینجانب در اردیبهشت ماه به اجرا در خواهد آمد.
_و کلام آخر؟
 همکاری مسئولین و حمایت ها نسبت به سه سال گذشته که ما شروع کردیم، بیشتر شده و ما خیلی خوب کارهایمان را جلو می بریم اما طرف صحبتم با دانشجویان است که با حمایت بچه های فرهنگی این انگیزه را ایجاد کنند که به فعالیت شان ادامه بدهند و به فضای بی روح دانشگاه جنب و جوش ببخشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.